Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Niedźwiedzica: Kiermasz świętego Mikołaja w Niedźwiedzicy

Piątek, 14 grudnia 2018, 8:21
Autor: red
REGION, Niedźwiedzica: Kiermasz świętego Mikołaja w Niedźwiedzicy
Fot. Monika Bachusz–Ślazińska
Piękny, stary kościół z malowidłami ściennymi sięgającymi XV wieku znowu przyciągnął licznych gości na coroczny, grudniowy odpust. Tradycyjnie już po wyjątkowej mszy, mieszkańcy Niedźwiedzicy oraz goście mogli spędzić wspólne chwile przy suto zastawionym stole z pysznościami przygotowanymi przez mieszkańców Niedźwiedzicy.

Kolorowe ozdoby bożonarodzeniowe, ręcznie robione wieńce, choinki, kościółki i oczywiście misie po raz kolejny można było zakupić na odpustowym kiermaszu św.Mikołaja w Niedźwiedzicy.

Po raz pierwszy organizatorzy zyskali zewnętrznych sponsorów, którzy chcieli się włączyć w przygotowanie kiermaszu i ufundowali dodatkowe fanty. Dyrektor CKiTu w Walimiu Paweł Brzozowski przywiózł piękne albumy „Gmina Walim na dawnych pocztówkach”, drewniane sówki symbolizujące współdziałanie w Górach Sowich, liczne broszury dotyczące Zamku Grodno i naszego regionu.

Radny powiatu wałbrzyskiego i przyjaciel Gminy Walim Łukasz Kazek ufundował voucher dla 4 osób na zwiedzanie Pałacu Jedlinka i pociągu „America” oraz obiad w Browarze Jedlinka. Książki pana Łukasza, które także trafiły na kiermasz, zawierały wyjątkowy autograf autora i cieszyły się ogromną popularnością wśród gości.

Część środków, które udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców i gości, zostaną przeznaczone na wsparcie małego mieszkańca wioski od kilku lat chorującego na raka, a także na dalszą działalność artystyczno-edukacyjną najmłodszych mieszkańców Niedźwiedzicy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group