Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4438
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Kiermasz Wielkanocny w Głuszycy

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 13:30
Autor: red
REGION, Głuszyca: Kiermasz Wielkanocny w Głuszycy
Fot. UM Głuszyca
Wielkanocne palmy, świąteczne stroiki i słodkości można było podziwiać w minioną sobotę 1 kwietnia na kiermaszu wielkanocnym organizowanym po raz kolejny przez głuszyckie Centrum Kultury–Miejską Bibliotekę Publiczną.

Podczas kiermaszu rozstrzygnięty został także konkurs na najsmaczniejsze ciasto wielkanocne.

Na kiermaszu swoje prace i wyroby zaprezentowali mieszkańcy Głuszycy: Izabela Szymańska, Mariola Trawczyńska z Magdaleną Rogucką, Magdalena Szyszka, Helena Styrbicka, Dominik Przybylski, Klub Relax na czele z Jadwigą Czepil-Kostańską, sołectwo Grzmiąca, świetlica wiejska w Grzmiącej, sołectwo Sierpnica, świetlica wiejska w Sierpnicy, świetlica wiejska w Głuszycy Górnej reprezentowana przez Joannę Burchardt oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna.

Jury w składzie: Grzegorz Szymański-Zastępca Burmistrza Głuszycy, Urszula Mrozińska-Prezes Zarządu ZUMiK oraz Joanna Papieska z restauracji „Stara Piekarnia” w Głuszycy za najsmaczniejsze ciasto wielkanocne uznało ciasto wykonane przez Aleksandrę Podsiadło, miejsce drugie zajęło sołectwo Sierpnica, a miejsce trzecie sołectwo Grzmiąca. Zgodność z tematem konkursu, dobór składników i dodatków, walory smakowe oraz estetyka wykonania ciasta i jego oryginalność były kryteriami, którymi kierowali się członkowie jury oceniający zgłoszone do konkursu ciasta. Nagrody w postaci sprzętu AGD ufundowało CK-MBP.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group