Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3178
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kierował autobusem bez uprawnień

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 2 czerwca 2015, 12:09
Autor: red
Fot. ITD
W ubiegłym tygodniu dolnośląscy inspektorzy ITD rozpoczęli działania kontrolne przewozów osobowych na obszarze miasta Wałbrzych i gmin sąsiadujących.

W ciągu kilku godzin skontrolowano 8 autobusów i tylko w dwóch przypadkach stwierdzając niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Około godziny 12:50 przeprowadzono kontrolę autobusu marki Ford Transit, który kierowany był przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania autobusem, jak również wszelkich badań i kursów wymaganych przy pracy na tym stanowisku.

Dodatkowo kontrola wykazała rażąco zły stan techniczny autobusu, którym przewożeni byli pasażerowie. Wobec stwierdzonych nieprawidłowości, zaistniała konieczność usunięcia pojazdu na parking strzeżony wskazany przez Starostę Powiatowego. W efekcie przeprowadzonej kontroli skierowane zostały wnioski do sądu o ukaranie zarówno kierowcy jak i przedsiębiorcy wykonującego przewóz za popełnienie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym.

Okazuje się, iż kontrolowany przewoźnik dotychczas już wielokrotnie dopuszczał się różnych nieprawidłowości w zakresie wykonywanej działalności, w tym również nieprawidłowości powodujących realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak widać, pomimo wielu kontroli przez różne organy kontrolne, przewoźnik nie zamierza zmienić swojej filozofii prowadzenia przewozów osób.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~on 2-06-2015 12:59
kasa kasa kasa konsumpcyjny swiat lans i glupota nic wiecej sie nie liczy
~akuku 2-06-2015 13:05
bo to POlska wlasnie hehhe
~if 2-06-2015 14:31
o znów oni....jakoś mnie to nie dziwi....dziwi mnie że jeszcze jeżdzą po okolicznych drogach :)
~urbanista 2-06-2015 15:03
A ...... właściciel firmy i tak stwierdzi, że to był zamach i wszyscy się uwzięli na jego osobę...
~jola 2-06-2015 16:09
w koncu Pan Prezydent powinien zabrac koncesje i dac normalne autobusy ktore sa piekne czyste,do Swidnicy -Walbrzycha
~pipi 2-06-2015 16:57
MA SA KRA ... są bezkarni, busy tragedia, szef tragedia ... tyle lat praktykują bylejactwo i nikt w mieście nie reaguje ...
~edek 2-06-2015 17:05
Buaajahhaha. Nic nowego. To juz kolejny taki przypadek. A czy ktos wie cos na temat tego ze autobus przygniotl goscia smiertlenie na wrsztacie u tego przewznika? A gdzie Policja a gdzie inspekcja pracy? A gdzie tv ? Czemu o to nie zapytali podczas wywiadu?
~benkmen 2-06-2015 18:43
Hmm....W mieście z Patronką mając św.Krzysztofa "na lusterku" można bezpiecznie jeździć...Po co jakieś bezbożne prawo jazdy jest tu potrzebne?? ;-)
~bbb 2-06-2015 21:38
Powinni mu dowalić tak by juz więcej nie wyjechal na ulice. A jak nie umi prowadzić przewozów to niech sprząta ulice .
~majabaja 2-06-2015 21:42
oni też prowadzą pseudo-biuro podróży - wożą kuracjuszy i dzieciaki, zdezelowane pojazdy, chamscy przewodnicy nic tak jak być powinno :/
~Adam 3-06-2015 23:23
A jakie stare ROZJECHANE skorupy-busy jeżdżą do Dziećmorowic! Przyglądnijcie się tylko temu taborowi. Czemu nikt tego nie widzi? Ja na miejscu ludzi tam jeżdżących postawiłbym ultimatum, że takimi niebezpiecznymi szrotami jeździć nie będziemy! Sam bym do takiego gówna nie wsiadł ani nie wpuścił tam najbliższych! Polecam wałbrzyskiej drogówce: .........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group