Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5045
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kierowcy nie przebierają w słowach

Środa, 19 czerwca 2019, 8:13
Aktualizacja: Czwartek, 20 czerwca 2019, 12:47
Autor: red
Wałbrzych: Kierowcy nie przebierają w słowach
Fot. Robert Bajek
Od poniedziałku w centrum naszego miasta obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, która w świetle harmonogramu robót przewidzianych przez Budimex – firmę wykonującą zadanie związane z budową obwodnicy, będzie realizowany w II, III i IV kwartale tego roku.

- Ten projekt obejmuje odcinek Placu Grunwaldzkiego. Wprowadzane zmiany pozwolą wykonawcy wykonywać podstawowe prace związane z budową obwodnicy. Generalnie sprowadza się to do ograniczenia przejezdności w stosunku do dzisiejszych możliwości. To oczywiście musi spowodować pewne uciążliwości. Przejeżdża tamtędy około 20 000 - 30 000 samochodów na dobę - powiedział Krzysztof Szewczyk - Dyrektor Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Przypomnijmy, że ulica Kolejowa na całej swojej długości jest jednokierunkowa z jednym pasem ruchu. Ulice Reja i Starachowicka zostały wyłączone z ruchu - w tym również z ruchu dla pieszych, ponieważ będzie to plac budowy. Ulica Czerwonego Krzyża tymczasowo jest dwukierunkowa. Na wysokości ulicy Mazowieckiej powstało tymczasowe rondo. Ulica Chrobrego została zwężona, podobnie jak odcinek ulicy Sikorskiego i Wysockiego.

Nowe oznakowanie drogowe zostało wprowadzane już w weekend, ale kierowcy narzekają na chaos.
- Chyba ktoś nie do końca przemyślał te zmiany - uważa pan Ryszard. - To co się tu wyrabia w godzinach szczytu woła o pomstę do nieba.

Podobnego zdania są inni kierowcy, z którymi rozmawialiśmy w okolicach placu Grunwaldzkiego.
- Jeździ się trudno i z jednej strony to trzeba zrozumieć, ale z drugiej strony sporą winę za korki i błędy ponoszą sami kierowcy - mówi pani Janina. - Ja zdecydowałem się korzystać z komunikacji miejskiej, bo szybciej się nią przemieszczę niż swoim samochodem, a ponadto zaoszczędzę na nerwach - dodaje pan Wacław.

Twoja reakcja na artykuł?

16
29%
Cieszy
3
5%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
11
20%
Złości
22
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group