Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4593
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kilkanaście mieszkań na ulicy Starej

Wtorek, 25 czerwca 2024, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Kilkanaście mieszkań na ulicy Starej
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
W Wałbrzychu powstają kolejne mieszkania komunalne.

Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu realizuje kolejny projekt budowlany. Za kwotę 8 800 000 zł brutto zostaną wyremontowane dwa budynki przy ul. Starej 2 i Starej 3. Zadanie jest w 85% dofinansowane ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Już za 15 miesięcy do użytku zostanie oddanych 18 mieszkań o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych.

- W ramach polityki mieszkaniowej w Wałbrzychu zakładamy prowadzenie prac remontowych w zniszczonych budynkach, gdy tylko jest możliwość, aby zapobiec wyburzeniu. I tak jest przy Ul. Starej. Obecny stan budynków zakłada gruntowny remont, który obejmuje także montaż fotowoltaiki. Zostaną zamontowane również pompy ciepła. Budynki będą spełniały obecne standardy, a dodatkowo zadbamy o otoczenie zewnętrzne i małą architekturę. Budynki te mają również bardzo dobrą lokalizację – blisko Parku Rusinowa oraz sieć dróg wylotowych z miasta – opisuje Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Wykonawcą robót jest firma Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Siła” Wojciech Kolanek, która w Wałbrzychu wykonuje również remont budynku komunalnego przy ul. Kościelnej.

Twoja reakcja na artykuł?

21
45%
Cieszy
2
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
24
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group