Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kim jestem – czyli ID

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 24 listopada 2009, 9:55
Aktualizacja: 23:52
Autor: Szela
Wykonawcy spektaklu ID
Fot. Szela
ID powstał w oparciu o reportaże Angeliki Kuźniak i Renaty Radłowskiej. Dziennikarki opisały historię Heidi Krieger, która faszerowana niedozwolonymi anabolikami, nabierała cech męskich, a wszystko po to, by bić rekordy w sporcie. Miejscem akcji jest dawna Niemiecka Republika Demokratyczna, gdzie jak wiadomo starszemu pokoleniu, sport stał na bardzo wysokim poziomie, tylko nie było nikomu wiadomo, jakim kosztem się to odbywa.

W spektaklu “ID” jest pokazana tragedia Heidi, a potem Andreasa Krieger. Toczą się rozważania – kto jest temu winien, kto powinien odpowiedzieć za odebranie Heidi Krieger rzeczy podstawowej, jaką jest określona osobowość, za skazanie na cierpienie i niemożność odpowiedzenia sobie na pytanie podstawowe – kim jestem.
Opowieść Heidi Krieger przeplata się z historiami Żyda, Sylwina i Marii Od Cegieł. Wraca wspomnienie nazizmu i wojny, a także czasów powojennych, Nowej Huty, rekordów w produkcji cegieł i udziału w tym wyścigu kobiet – niekobiet.

Dramaty, pokazane w sztuce Marcina Libera wywołały gorącą dyskusję po spektaklu. Jak się okazało, problemy poruszone w sztuce, to tylko czubek góry lodowej – we współczesnym świecie ludzie niezwykle często padają ofiarą manipulacji i zagrabiania osobowości. - Bądźmy czujni – zdaje się mówić spektakl szczecińskiego teatru. W przedstawieniu wystąpili Beata Zygarlicka, Arkadiusz Buszka i Robert Gondek. Sztukę wystawił Teatr Współczesny ze Szczecina.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group