Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4510
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kino okiem kobiet

Wtorek, 5 października 2010, 20:29
Aktualizacja: 20:30
Autor: red
Taki właśnie tytuł nosi cykl filmów prezentowanych przez Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu.

Tym razem miłośnicy kina w Seansie pod Atlantami obejrzą brytyjski film zatytułowany "Fish Tank". To kolejna opowieść o trudach dorastania - temat znany, ale jego przywoływanie ma sens z każdym dojrzewającym pokoleniem. Do starych problemów dochodzą nowe, zmienia się też język wypowiedzi, a ten, którym posługuje się reżyser Andrea Arnold jest wyjątkowo poetycki, subtelny, jakby równoważący temperament głównej bohaterki.

Mia - szorstka indywidualistka, miota się pomiędzy potrzebą wolności, określenia własnej drogi a pragnieniem wyrównania emocjonalnego deficytu stworzonego przez nieprzyjazne środowisko i dom rodzinny. Otoczona dorosłymi, ale nie dojrzałymi, na bakier z rówieśnikami, kryjąc pod wulgarną maską wrażliwe serce. Mia wie, iż tytułowe akwarium jest dla niej za ciasne. Czy wykorzysta szansę, aby wypłynąć na szerokie wody?

Film otrzymał m.in. Nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2009 roku.

Seans odbędzie się w czwartek 14 października o godzinie 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń i opinii po filmie serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group