Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: "Klamkowiec" w akcji

Piątek, 17 stycznia 2020, 6:35
Aktualizacja: Sobota, 18 stycznia 2020, 9:01
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: "Klamkowiec" w akcji
Fot. KMP Wałbrzych
W Boguszowie–Gorcach doszło do kradzieży mieszkaniowej. Złodziej wykorzystał fakt niezamknięcia na klucz drzwi wejściowych do mieszkania oraz nieuwagę domowników ukradł laptopa, konsolę PS3 oraz telefon kosmówkowy. Pokrzywdzony swoją stratę ocenił na kwotę ponad 2500 zł.

Złodzieje "klamkowcy" liczą na łut szczęścia. Sprawdzają wszystkie drzwi po kolei i wchodzą do mieszkań, których właściciele zapomnieli przekręcić zamek w drzwiach. Podczas gdy domownicy zajęci są codziennymi obowiązkami, oni pozostają niewidoczni. Kradną wartościowe przedmioty z przedpokoju.

Zasada działania złodziei jest prawie zawsze taka sama. Sprawca spaceruje od mieszkania do mieszkania, łapie za klamki i jeżeli drzwi nie są zamknięte na klucz - wchodzi po cichu. Wykorzystuje nieuwagę lub czasami nieobecność domowników, kradnie rzeczy małe, a zarazem wartościowe pozostawiane w przedpokojach. Najczęściej są to torebki, plecaki, portfele z pieniędzmi i dokumenty wyciągane z kieszeni wiszącej tam odzieży wierzchniej.

Złodziej często wykorzystuje fakt uchylonych lub niedomkniętych drzwi. Nawet kilkuminutowa nieuwaga wystarczy im na obrabowanie mieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
4
50%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group