Świebodzice: Klasa A: Podgórze pokonuje outsidera

Czwartek, 24 czerwca 2010, 18:45
Aktualizacja: 18:46
Autor: Sławomir Jaśkiewicz
Po kilku porażkach piłkarze Podgórza (białe stroje) wreszcie odnieśli zwycięstwo
Piłkarze Podgórza wreszcie zwyciężyli. Wałbrzyszanie zasłużenie pokonali rezerwy Victorii Świebodzice 3–1.

Początek spotkania był wyrównany. Dopiero od 14 minuty inicjatywę przejęli goście i nie oddali jej do końca pierwszej połowy. Gospodarze zaś ograniczali się wyłącznie do kontrataków. W 18. minucie znakomitą szansę na zdobycie bramki dla Podgórza zaprzepaścił Grygiel, który stojąc na 10 metrze, posłał futbolówkę tuż obok bramki. Chwilę później dogodnych sytuacji nie wykorzystali Szlawski i Łungowski. W 33. minucie przyjezdni powinni objąć prowadzenie po dośrodkowaniu Grygiela, ale nadbiegający Paduch i Pytlewski nie potrafili z bliska skierować piłki do siatki rywali. W 41. minucie gospodarze przeprowadzili „zabójczą” kontrę, która zakończyła się bramką, a strzelcem gola został Dela.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli goście, gdyż pięć minut po wznowieniu gry było już 1-1. Przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Pytlewski, który tym samym doprowadził do wyrównania. Ta bramka podziałała niezwykle motywująco na piłkarzy z Wałbrzycha, bowiem sześć minut później objęli oni prowadzenie. Grygiel wychodząc sam na sam z Wiśniowskim, podał piłkę do nadbiegającego Żukowskiego, a ten bez żadnych problemów wpakował piłkę do pustej bramki. Chwilę później stuprocentowej sytuacji dla Podgórza nie wykorzystał Pytlewski, który będąc oko w oko z golkiperem miejscowych, uderzył wysoko nad poprzeczką. Popularny „Pytel” zrehabilitował się za tą „setkę” w 74. minucie. Wtedy to po podaniu Paducha, podwyższył wynik spotkania na 3-1. W końcówce spotkania bramki mogli zdobyć również Paduch, Rak i Grygiel, ale przy wykończeniu akcji, zabrakło im odrobiny szczęścia.

Victoria II Świebodzice - Podgórze Wałbrzych 1-3 (1-0)

Podgórze: Skoneczny – S.Jaśkiewicz, Rak, Hertmanowicz, Poczachowski – Szlawski (46’Żukowski), Łungowski, Pytlewski (85’Solisz), Boruszewski– Paduch, Grygiel
Trenerzy: Paweł Sajdak i Ryszard Matyszczak