Czytających: 9822

Wałbrzych: Klasa B: Zagłębie lepsze od Górnika

Czwartek, 11 czerwca 2009, 16:03
Aktualizacja: 20:20
Po bezbarwnym meczu Zagłębie Wałbrzych pokonało Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 3:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Mariusz Nowak, a jedno trafienie dołożył Radosław Szymaniak.

Derbowy mecz pomiędzy Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, a Zagłębiem Wałbrzych w pierwszych 45 minutach do najciekawszych nie należał. Groźną sytuacje goście stworzyli dopiero w 22 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony Kazimierza Kupniewskiego, z pięciu metrów w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika gola nie zdobył Mariusz Nowak. Gospodarze do głosu doszli dopiero w 28 minucie. Po błędzie obrońców Zagłębia piłka trafiła pod nogi Michała Kulika, ale ten przestrzelił z 18 metrów. W pierwszej połowie Zagłębie zaatakowało jeszcze raz w 42 minucie. Po doskonale wykonanym rzucie rożnym przez Pawła Nyklasza do piłki dopadł Mariusz Nowak, ale z 7 metrów uderzył nad poprzeczką.

W drugiej części meczu widowisko zyskało na wartości, ale tylko ze względu na trzy zdobyte bramki przez gości. Już po 20 sekundach od pierwszego gwizdka sędziego w sytuacji sam na sam z Bartoszem Walusiakiem znalazł się Mariusz Nowak. Takiego prezentu nie mógł nie wykorzystać. Zagłębie prowadziło więc 1:0. Kilka minut później po dobrze wykonanym rzucie wolnym kilku zawodników minęło się z piłką, aż ta w końcu trafiła pod nogi Mariusza Nowaka, który po raz drugi strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Górnika. Bramkę na 3:0 także w sytuacji sam na sam z Walusiakiem zdobył w 79 minucie Radosław Szymaniak.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zagłębie Wałbrzych 0:3 (0:0)

Górnik: Walusiak, Fołta, Stec, Polak, Sęk, Wroczyński, Warzecha, Piróg, Sokołowski, Cyrta, Kulik
rezerwowi: Raciniewski, Gotfryd, Sanigórski, Pietrzak, Prugar
Zagłębie: Wojciechowski, Dobiega, Borcoń, Zawadzki, Wosiński, Kupniewski, Nyklasz, Olszewski, Szymaniak, Nowak, Suchara
rezerwowi: Wiśniewski, Mandziejewski, Ślirz, Wysoczański