Witków Śląski: Klasa B: Zdrój remisuje w Witkowie Śląskim

Wtorek, 27 kwietnia 2010, 10:44
Aktualizacja: 10:57
Autor: Łukasz S
Zawodnicy Zdroju pojechali do Witkowa Śląskiego w osłabionym składzie, ponieważ z różnych powodów nie mogli zagrać między innymi Edward Nowak i Norbert Rusiecki. Mimo osłabienia personalnego podopieczni Jarosława Kocana zdołali wywalczyć na bardzo trudnym terenie cenny remis.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Zdroju. Zawodnicy z Jedliny w pierwszych 10 minutach zamknęli praktycznie zespół Iskry na jej połowie. Po 10 minutach gospodarze otrząsnęli się i sami zaczęli stwarzać sobie okazję. W 13 minucie spotkania oko w oko z bramkarzem Iskry stanął Marcin Chabrowski, jednak jego silne uderzenie minęło słupek bramki, a już chwilę później z prowadzenia cieszyli się już zawodnicy Iskry. Łukasz Stąpor zdecydował się na strzał z woleja z około 20 metrów i piłka wylądowała w okienku bramki Bartosza Bronowskiego.

Po stracie bramki Zdrój rzucił się do odrabiania strat, stwarzając sobie kilka sytuacji bramkowych. W 35 minucie na solową akcję w polu karnym zdecydował się Marcin Chabrowski, jednak był nieprawidłowo powstrzymywany i sędzia zdecydował się na podyktowanie dla nas rzutu karnego. Do piłki podszedł Radosław Kwiatkowski, jednak jego mocny strzał odbił przed siebie golkiper Iskry. Obrońcy gospodarzy zaspali, zareagował natomiast Ireneusz Włochowski i pewnie posłał piłkę obok zdezorientowanego bramkarza.

Radość z remisu trwała tylko 4 minuty. Wtedy to Marcin Ciszak wykorzystał niezdecydowanie naszych obrońców, "dzióbnął" sobie lekko piłkę, po czym oddał strzał przy słupku. Do przerwy Iskra prowadziła z jedlińskim Zdrojem 2:1.

Po przerwie gra na boisku wyglądała jak wymiana ciosów. Raz po raz zawodnicy obydwu drużyn stwarzali sobie sytuację do zdobycia bramek, Iskra do podwyższenia wyniku, natomiast Zdrój do wyrównania rywalizacji. W 76 minucie spotkania na strzał z około 15 metrów zdecydował się Radosław Kwiatkowski i nieoczekiwanie w tym właśnie momencie padło wyrównanie. Bramkarz miejscowych - Krzysztof Mokrzycki popełnił pierwszy błąd w tym spotkaniu i wpuścił piłkę pod brzuchem.

Po wyrównaniu zawodnicy obu zespołów stworzyli sobie przynajmniej po 3 sytuacje do objęcia prowadzenia w tym meczu. Piłkę meczową z naszej strony miał w 88 minucie Mariusz Kacprzyk, który na murawie pojawił się chwilę wcześniej, jednak wynik do końca nie uległ już zmianie. Warto dodać, iż na obiekcie Iskry Witków Śląski pojawiło się około 25 fanów Zdroju, co może na pewno cieszyć.

ISKRA Witków Śląski - ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 2:2 (2:1)
1:0 Łukasz Stąpor 15'
1:1 Ireneusz Włochowski 37'
2:1 Marcin Ciszak 41'
2:2 Radosław Kwiatkowski 76'
Skład: Bartosz Bronowski, Sebastian Łuszczyk (85' Mariusz Kacprzyk), Arkadiusz Kacprzak, Paweł Kisała, Michał Warszczuk, Radosław Kwiatkowski, Maciej Kulpa, Wojciech Marciniak, Rafał Chabrowski (62' Grzegorz Turkiewicz), Ireneusz Włochowski, Macin Chabrowski