Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5318
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Klasy mundurowe zakończyły naukę

Sobota, 22 czerwca 2024, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Autor: red
Wałbrzych: Klasy mundurowe zakończyły naukę
Fot. KMP Wałbrzych
W uroczystej atmosferze odbyła się ceremonia wręczenia świadectw ukończenia szkoły dla wyróżnionych uczniów klas policyjnych IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Honorowym gościem wydarzenie był Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Tomasz Kościcki, który osobiście wręczył świadectwa najlepszym uczniom.

Ceremonia miała miejsce na trenie szkoły, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie głos zabrał dyrektor szkoły, który podkreślił znaczenie edukacji w klasach mundurowych oraz wyraził dumę z osiągnięć uczniów.

Następnie przystąpiono do najważniejszej części uroczystości – wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Uczniowie, którzy wyróżnili się zarówno w nauce, jak i w działalności na rzecz szkoły i społeczności, otrzymali swoje świadectwa między innymi z rąk komendanta Policji. Każdy z nagrodzonych uczniów usłyszał słowa uznania i gratulacje za swoje osiągnięcia.

Nie zabrakło również wspólnych zdjęć, uśmiechów i wzruszeń. Rodzice i nauczyciele nie kryli dumy ze swoich podopiecznych, a wielu z nich wyraziło przekonanie, że przed absolwentami otwierają się szerokie perspektywy zawodowe.

Ceremonia zakończyła się uroczystym wyprowadzeniem sztandaru szkoły oraz oklaskami dla zgromadzonych gości i kadry pedagogicznej. Absolwenci klas policyjnych, pełni optymizmu i zapału, wyrazili swoje nadzieje na przyszłość oraz plany związane z dalszą edukacją i karierą w służbach mundurowych.

Wręczenie świadectw wyróżniającym się uczniom klas policyjnych przez komendanta wałbrzyskiej Policji, było nie tylko uroczystym zakończeniem roku szkolnego, ale dla niektórych także początkiem nowej drogi. Dzięki ich ciężkiej pracy, zaangażowaniu oraz wsparciu ze strony nauczycieli i rodziców, absolwenci są dobrze przygotowani do dalszych wyzwań i gotowi do służby społeczeństwu. To wydarzenie podkreśliło znaczenie formacji mundurowych w edukacji młodych ludzi, którzy w przyszłości będą stanowić fundament bezpieczeństwa naszej społeczności.

W uroczystości udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu – st. bryg. Paweł Kaliński oraz Komendant Miejski Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu – mł. bryg. Arkadiusz Kleban.Za wzorowe zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce wyróżnieni zostali uczniowie klas strażackich, z którym w ciągu roku szkolnego spotykaliśmy się podczas zajęć, ćwiczeń i w naszych strażnicach tj.: Michał Kokot, Igor Stapiak, Martyna Gruchawka, Sebastian Ciesielki, Aleksander Szymański i Michał Klamecki. Będący na uroczystości komendanci przekazali gratulacje, podziękowania za zaangażowanie w nauce oraz drobne upominki. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy przyjemnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Twoja reakcja na artykuł?

14
58%
Cieszy
2
8%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
29%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group