Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1912
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Klementyna” z wizytą w „Energetyku”

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 marca 2015, 6:25
Autor: red
Fot. użyczone
Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu gościł 3 marca samochód prezentacyjny WAGO o wdzięcznej nazwie „Klementyna” – profesjonalne laboratorium szkoleniowe na kółkach, które przyjechało z wrocławskiej firmy Elwag Wago. Z firmą tą szkoła współpracuje od 2013 roku.

Zainteresowanie laboratorium uczniów, jak i nauczycieli było ogromne. Z możliwości zapoznania się z najnowszymi technikami połączeń skorzystało ponad 100 uczniów klas o profilu technik elektryk oraz elektromechanik. Podczas prelekcji każdy miał możliwość zapoznania się z rewolucyjną techniką zaciskową. Uczniowie obejrzeli filmy pokazujące przykłady zastosowania określonych systemów połączeń używanych w technice oświetleniowej, przemyśle i energetyce.

„Klementyna” to przede wszystkim wystawa wyrobów WAGO. Na ścianach, w przeszklonej podłodze, jak i w zabudowie całego pojazdu wyeksponowane były wszystkie grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty automatyki. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego łączenia przewodów za pomocą złączek, a na koniec każdy uczestnik otrzymał od prowadzącego szkolenie zestaw szybkozłączek. Uatrakcyjnieniem pokazu była próba zwarciowa przeprowadzona na złączkach oraz obserwacja skutków długotrwałego przepływu prądu zwarcia. Pomimo wysokiego prądu (kilkudziesięciu amperów) połączenie wyszło z tej próby bez szwanku. Należy zaznaczyć, że wyroby WAGO znajdują zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. Obecne są w przemyśle samochodowym i maszynowym, technice procesowej, budynkowej oraz wielu innych branżach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group