Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kobieca siła w Szaniawskim

Środa, 15 marca 2017, 6:44
Aktualizacja: 8:48
Autor: red
Wałbrzych: Kobieca siła w Szaniawskim
Fot. organizatorzy
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego na najbliższy weekend 17–19 marca.

ZAPOLSKA SUPERSTAR (CZYLI JAK PRZEGRYWAĆ, ŻEBY WYGRAĆ)

Reżyseria: Aneta Groszyńska
Tekst i dramaturgia: Jan Czapliński

obsada: Sara Celler-Jezierska, Irena Sierakowska, Joanna Łaganowska, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski

Gabrielę Zapolską pamiętamy głównie jako autorkę „Moralności pani Dulskiej”, ale swoją biografią, ilością pozostawionych tekstów, talentem i skalą zainteresowań – mogłaby obdzielić kilku artystów. Chcemy o niej opowiedzieć, bo czujemy, że wiele jej zawdzięczamy, może więcej niż Mickiewiczom, Wyspiańskim i Sienkiewiczom.

Przełom wieku XIX i XX nie był łatwym czasem dla kobiety, która postanowiła mieć własne zdanie. Artystka wyśmiewana, bagatelizowana, walcząc z chorobą i nędzą, parła do przodu. Swoim życiem postawiła nam niesłabnące wyzwanie – nie poddawać się. Awanturować. Walczyć o swoje. Wygrywać porażki. Na podstawie biografii Gabrieli Zapolskiej powstał teatralny zabawny muzyczny kolaż biograficzny. W scenerii prowincjonalnej świetlicy, stawiamy pomnik jednej z zapomnianych bohaterek, i zadajemy widzom pytanie: czy już żyjesz pełnią życia?

Powrót spektaklu, który stał się przebojem najważniejszych polskich festiwali.

- Spektakl „ZAPOLSKA SUPERSTAR (…)” to FINALISTA 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

- Przedstawienie wyróżnione za role aktorskie Sary Celler-Jezierskiej, Joanny Łaganowskiej i Ireny Sierakowskiej na XVI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA Zabrze 2017.

Spektakl współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

17 marca 2017 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

BYĆ JAK DR STRANGELOVE (czyli jak przestałem się bać i pokochałem mundur):

Reżyseria: Marcin Liber
Tekst: Jarosław Murawski

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Karolina Krawiec, Roksana Lewak, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek. Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn.

„Czy przetrwanie katastrofy nuklearnej jest możliwe? Tak - trzeba tylko ewakuować ludzi do kopalń, promieniowanie nie przedrze się przez skały. Na szczęście mamy dużo kopalń…”

Na scenie jeden z najnowszych i najzabawniejszych spektakli wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. Inspirowany ostrą komedią Stanleya Kubricka z 1964 roku. Uznany reżyser Marcin Liber opowiada historię obłąkanego amerykańskiego generała, który wydaje pilotom rozkaz niesprowokowanego ataku jądrowego na ZSRR. Lot w kosmos, atomowy kryzys, piloci bombowca w akcji, śpiewająca bomba atomowa, Prezydent USA na gorącej linii z premierem ZSRR, reżyser Stanley Kubrick we własnej osobie i szalony generał, który może więcej niż powinien...
Jak to się wszystko skończy? Kto powstrzyma ziemską zagładę, KOBIETY? Na scenie prawie cały zespół Szaniawskiego. Zabieracie się z nami?

18 marca 2017 / godz. 19.00 / Duża Scena
19 marca 2017 / godz. 18.00 / Duża Scena

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group