Czytających: 4374

REGION: Kolarze Górnika kończą sezon

Sobota, 11 października 2014, 16:34
Aktualizacja: 16:34
Zawodnicy DSR AUTHOR Górnik Wałbrzych po raz ostatni w sezonie 2014 rywalizowali o koszulkę z orłem na piersi.

3 października w Opatówku (koło Kalisza) odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe parami na czas. Górnicy do imprezy przystąpili w składzie: Krzysztof Skibiński i Paweł Przewięda oraz Kamil Gorzawski i Bartłomiej Polkowski. Do wyścigu zgłoszonych zostało 25 par, a zawodnikom przyszło zmierzyć się z 30 km trasą. Parze Skibiński, Przewięda do medalu zabrakło 36 sekund, jednak 5. miejsce, które wywalczyli, można uważać za sukces. Nasza druga para zajęła miejsce 18.

Jak co roku sezon szosowy na Dolnym Śląsku kończy Czasówka Gorzanowicka i kryterium uliczne w Bolkowie. Tradycyjnie w tych imprezach startowali zawodnicy LKKS Górnik Wałbrzych DSR Author.

4 października stanęliśmy na starcie Czasówki Gorzanowickiej, gdzie trasa liczyła 4,300 metrów i od startu do mety prowadziła pod górę. W każdej kategorii, w której startowali nasi podopieczni, mogliśmy świętować sukcesy. W kategorii młodziczka, 2. miejsce zajęła Nikola Bartków, a 8. była Wiktoria Węgrzynowska. W kategorii juniora młodszego, 5. był Michał Nowak. Rywalizację juniorów wygrał Krzysztof Skibiński, 5. był Paweł Przewięda, a 8. Kamil Gorzawski.

Następnego dnia Bolków przywitał kolarzy przepiękną pogodą i zapowiadało się, że i tu nasi zawodnicy odegrają znaczącą role w wyścigu. I tak się stało. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Skibiński, który prawie przez pół dystansu samotnie zmierzał do mety wygrywając w kategorii junior. Pasjonującą walkę o podium stoczył Michał Nowak, a zdobyte punkty pozwoliły mu na zajęcie 3. miejsca. Druga w rywalizacji elity pań była świeżo upieczona studentka Politechniki Wrocławskiej Karolina Piotrowska. W rywalizacji juniorek 2. była Lasota, a 3. Pawłowska. 5. miejsce w rywalizacji młodziczek zajęła Nikola Bartków, a 8. miejsce z dnia poprzedniego powtórzyła Wiktoria Węgrzynowska.