Czytających: 2942

Wałbrzych: Kolarze na trasach

Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 15:41
Aktualizacja: 15:42
Kolejnym etapem przygotowań do Górskich Szosowych Mistrzostw Polski był start w etapowym wyścigu „Regionem Orlicka" w czeskim Lanskroun.

Ekipa Górnik Wałbrzych DSR Author wystartowała tam w składzie: Paweł Przewięda, Kamil Gorzawski, Krzysztof Skibiński, Bartłomiej Polkowski, Michał Nowak oraz Bartosz Biskup (Bioam Legnica).

Wyścig składał się z 4 bardzo trudnych etapów, a na starcie stanęły ekipy z Czech, Austrii, Niemiec, Słowacji i Rosji. Nie najlepiej wyścig udał się Pawłowi Przewiędzie i Bartkowi Polkowskiemu, którzy zakończyli udział w wyścigu po pierwszym etapie. Taki sam los spotkał Michała Nowaka, który z powodu defektów nie ukończył pierwszego dnia zmagań. Tak więc na polu walki została tylko trójka zawodników, która cało dojechała do mety w czeskim Lanskroun. Pozytywnym akcentem było 6. miejsce Krzyśka Skibińskiego na 2 etapie jazdy indywidualnej na czas. Do triumfatora czasówki Krzysiek stracił 19 sekund, a warto dodać, że zwyciężył niemiecki zawodnik RSC Cottbus, który w tym roku
zdobył Mistrzostwo Europy w tej konkurencji. Ostatecznie nasi zawodnicy ukończyli etapówkę na dalszych miejscach: Skibiński (53), Gorzowski (85), jednak z optymizmem oczekują już ostatniego sprawdzianu, jakim będzie start w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim, który już w czwartek rozpocznie się na terenach Wałbrzycha, Świebodzic, Dobromierza i Dzierżoniowa.