• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:13
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2433
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolędy i pastorałki – rodzina Pospieszalskich

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 30 grudnia 2015, 6:50
Aktualizacja: Piątek, 8 stycznia 2016, 10:10
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Już w poniedziałek, 4 stycznia 2016 r., o godz. 18,30 w wałbrzyskim kościele p.w. Świętych Aniołów Stróżów, usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu Rodziny Pospieszalskich.

Pospieszalscy to jedna z najbardziej znanych muzycznych rodzin w Polsce, a ich koncert kolęd - to nie tylko oryginalna muzyka w wykonaniu zespołu złożonego z 14 osób o tym samym nazwisku. Koncert będzie dowodem na to jak wielkim skarbem kultury - zarówno w warstwie muzycznej jak i niesionych treści - są kolędy i pastorałki. Najpiękniejsze z nich zabrzmią w niezwykłych, autorskich opracowaniach. Będzie to muzyczna podróż, która prowadzić nas będzie od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, do żywiołowych jazzowych i rokowych aranżacji.

Muzycy na co dzień grają w Arce Noego, Deus Meus, 2 Tm 2,3, New Life’M, tworzą też wielkie koncerty uwielbienia Jednego Serca, Jednego Ducha. Współpracują z Michałem Urbaniakiem, Zakopowerem, Transkapelą, Raz Dwa Trzy, Januszem Prusinowskim Trio, Adamem Strugiem, Dagadaną, Voo Voo i Wojciechem Mazolewskim. Są też aktywni w telewizji i na muzycznej scenie, mają również ogromny dorobek w dziedzinie muzyki chrześcijańskiej, zarówno liturgicznej, jak i estradowej. Ich kolędowanie to także świadectwo. Dwa pokolenia artystów na scenie są przykładem wartości jaką jest katolicka rodzina. Rodzina którą łączy wiara, wspólna pasja i miłość polskiej tradycji, i która jest świadectwem patriotyzmu i wierności chrześcijańskiej kulturze.

To unikalne wydarzenie kulturalne jest organizowane, po raz drugi, przez Fundację Wolność i Demokracja.
 
WSTĘP WOLNY.

Foto z koncertu w Katedrze Świdnickiej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group