Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6393
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolega uratował mu życie

Środa, 22 listopada 2023, 8:34
Aktualizacja: 9:16
Autor: red
Wałbrzych: Kolega uratował mu życie
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki jednemu telefonowi od mieszkańca naszego miasta, policyjna interwencja zakończyła się uratowaniem życia mężczyźnie. Tym razem wczoraj po godzinie 10:00 wałbrzyszanin zgłosił dyżurnemu pierwszego komisariatu, że od soboty nie widział swojego znajomego, jest to niecodzienna sytuacja i obawia się o jego zdrowi

To była kolejna policyjna interwencja, podczas której liczyła się dosłownie każda sekunda, a zależała od tego jednego telefonu. Do policyjnej interwencji doszło wczoraj po godzinie 10:00. Zaniepokojony kolega 66-latka zgłosił policjantom, że od soboty nie widział mieszkającego na Białym Kamieniu znajomego, a taka sytuacja, aby nie stawił się w pracy, wcześniej się nie zdarzyła. Zgłaszający przyjechał nawet do miejsca zamieszkana mężczyzny, ale nikt nie otworzył mu drzwi.

Wezwani na miejsce policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy asp. Wojciech Lubas oraz post. Szymon Pieroń potwierdzili, że mieszkanie jest zamknięte, ale z zewnątrz widać było, że świeci się w nim światło. W tym samym czasie ustalili, że w pobliżu mieszka najbliższa rodzina wałbrzyszanina. Na miejscu po chwili pojawiła się siostra poszkodowanego i otworzyła drzwi do lokalu.

Tam, w jednym z pokoi, mundurowi znaleźli leżącego na podłodze przytomnego mężczyznę, z którym to jednak nie było bezpośredniego kontaktu werbalnego. 66-latek był w złym stanie fizycznym, dlatego policjanci przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Na miejsce wezwali także zespół ratownictwa medycznego i do czasu jego przybycia nadzorowali czynności życiowe seniora. Ten ostatecznie trafił do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

15
68%
Cieszy
2
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group