Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2033
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejarze w niepewności

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 marca 2010, 16:52
Aktualizacja: 19:51
Autor: PAW
Przyszłość niektórych pracowników wałbrzyskich kolei rysuje się w ciemnych barwach
Fot. red
We wrześniu ubiegłego roku PKP Polskie Linie Kolejowe podjęły decyzję o likwidacji części Zakładów Linii Kolejowych. W gronie likwidowanych zakładów miał znaleźć się również ten wałbrzyski.

Dla wielu kolejarzy likwidacja zakładu oznaczałaby utratę pracy. Dlatego kolejarze sprzeciwiają się tym planom. Nie kryją swojego niezadowolenia i organizują protesty. Jeśli wałbrzyski zakład zostanie zlikwidowany, to należy liczyć się ze zwolnieniem około 60 pracowników.

Takie rozwiązanie postawi zwolnionych ludzi w bardzo trudnej życiowej sytuacji, bowiem większość z nich to pracownicy z dużym stażem pracy, którym niezwykle ciężko będzie znaleźć zatrudnienie w innej branży. Dodatkowo, jeśli weźmiemy pod uwagę wysokie bezrobocie w naszym regionie, szanse na znalezienie nowej pracy dla zwolnionych osób są naprawdę niewielkie.

W sprawę likwidacji zakładu zaangażowali się politycy, a najaktywniej posłanka Izabela Mrzygłocka i senator Stanisław Jurcewicz. Politycy prowadzą rozmowy z zarządem PKP Polskie Linie Kolejowe. Czy te rozmowy przyniosą skutek i ludzie utrzymają swoje miejsca pracy? To okaże się już w najbliższych tygodniach.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~pasazer 25-03-2010 19:15
Niech zaczną coś robić w kwestii poprawy stanu i utrzymywania infrastruktury kolejowej im podległej a nie tylko protestować potrafią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group