Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kolejna edycja "Toyota – dobre pomysły zmieniają świat" rozstrzygnięta

Czwartek, 17 stycznia 2019, 12:30
Aktualizacja: 15:59
Autor: JAZ
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kolejna edycja "Toyota – dobre pomysły zmieniają świat" rozstrzygnięta
Fot. JAZ
16 stycznia w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 przy ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z laureatami IX edycji Funduszu Toyoty.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele 5 instytucji, które otrzymały dotacje na realizację swoich projektów, prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Eiji Takeichi, dyrektor Szkoły Iwona Hnatiuk, opiekun młodych projektantów Katarzyna Spera - nauczyciel ZSZ nr 5.

Celem konkursu celem jest wybór i dofinansowanie oryginalnych i ciekawych pomysłów dotyczących pięciu obszarów wsparcia. W tegorocznym rozdaniu zwiększono pulę środków do 100 tysięcy złotych, przy czym maksymalna kwota na dofinansowanie jednego projektu wynosi 20 tysięcy złotych.

Swoje uznanie w oczach komisji znalazło pięć projektów. Najwyżej ocenionym została inicjatywa z Mieroszowa. Projekt „Co w lesie piszczy” zagospodaruje fragment terenu o kształcie czworoboku. Wykorzystane w nim zostaną istniejące już drzewa owocowe. Dodatkowo zobaczymy w nim również kretowisko, mrowisko, zegar słoneczny, suchy strumień, siedziska z pni czy norę lisa. Projekt zakłada zmianę otoczenia i zagospodarowanie terenu zarówno do nauki jak i zabawy.

Wysoko oceniono także projekt „A muzyka gra”, który zostanie zrealizowany przy szkole prowadzonej przez Siostry Niepokalanki. Powstanie tam ekologiczny amfiteatr, który dzięki naturalnej pochyłości, umożliwi utworzenie widowni, która kształtem ma przypominać mapę Polski.

Przy Zespole Szkół nr 1 w Wałbrzychu powstaną „Ogrody przyrody”. Ciekawie zapowiada się również „Ogródek aktywnego wypoczynku” i „Rowerem przez Polskę” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group