Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3982
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Kolejna OSP w KSRG

Piątek, 3 września 2021, 10:35
Aktualizacja: 13:07
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Kolejna OSP w KSRG
Fot. PSP Wałbrzych
Podpisanie porozumienia o włączeniu OSP Sokołowsko do KSRG.

1 września w Mieroszowie Komendant Miejski PSP w Wałbrzych st. bryg. Krzysztof Szyszka wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Mieroszów Andrzejem Lipińskim oraz Prezesem OSP Sokołowsko Łukaszem Marchewą i Wiceprezesem Michałem Mielczarkiem podpisali trójstronne porozumienia w sprawie włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowsku do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Podpisanie porozumienia stanowi podstawę do wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, które powinno nastąpić na początku przyszłego roku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołowsku będzie drugą jednostką na terenie gminy Mieroszów działającą w strukturach KSRG. Włączenie jednostki do KSRG wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mieroszów oraz całego powiatu wałbrzyskiego.

W chwili obecnej jednostka OSP w Sokołowsku liczy 17 czynnych członków , którzy posiadają uprawnienia i spełnia wymagania do udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczo – gaśniczych. Na wyposażeniu jednostki znajdują się dwa średnie samochody ratowniczo gaśnicze: GBA 2,5/24/2,5 oraz GBA 3/29/4,7.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group