Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4356
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Kolejne bezmyślne ludzkie zachowanie wobec zwierząt – odpowiedzą przed sądem za bestialstwo

Piątek, 18 stycznia 2019, 10:38
Aktualizacja: Sobota, 19 stycznia 2019, 9:51
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Kolejne bezmyślne ludzkie zachowanie wobec zwierząt – odpowiedzą przed sądem za bestialstwo
Fot. KMP Wałbrzych
Nowo narodzone szczenięta włożyli do wiadra z wodą, podtopili, a następnie wynieśli obok bloku mieszkalnego i wylali na śniegu pozostawiając by zamarzły. 50–latek i 42–latka zostali zatrzymani wczoraj późnym wieczorem bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów z Boguszowa–Gorc i staną teraz przed sądem. Odpowiedzą za uśmiercenie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.

O zdarzeniu boguszowscy funkcjonariusze zostali poinformowani 17 stycznia około godziny 20:45. Policjanci niezwłocznie udali się do Czarnego Boru na ul. Główną i potwierdzili, że ktoś w sposób brutalny uśmiercił 5 młodych czworonogów. Chwilę później w ręce funkcjonariuszy wpadli sami sprawcy tego bestialskiego czynu. To 50-latek i 42-latka, którzy działali wspólnie i w porozumieniu. Oboje w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

- W późnych godzinach wieczornych dostaliśmy zgłoszenie z komisariatu Policji w Boguszowie z prośbą o pomoc w interwencji, w celu zabezpieczenia pięciu nieżywych szczeniąt oraz ich matki - informują wolontariusze Fundacji "Na Pomoc Zwierzętom". - Mamy nadzieję, że zostaną jej przedstawione zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czego skutkiem było uśmiercenie 5 szczeniąt. Matka szczeniąt to kilkuletnia sunia Lejdi. Została odebrana i obecnie przebywa pod opieką naszej Fundacji. My jako organizacja będziemy chcieli występować w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy.

Zatrzymani mieszkańcy Czarnego Boru staną teraz przed sadem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5, a także zakaz posiadania zwierząt.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
13%
Smuci
8
26%
Złości
16
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group