Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4430
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Kolejne drogi do przebudowy

Wtorek, 10 maja 2022, 9:20
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Kolejne drogi do przebudowy
Fot. Miasto Kamienna Góra
Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz podpisał umowę o wartości 14,6 mln złotych, w ramach której zostaną przebudowane ulice: Różana, Wrzosowa, Śląska oraz stary wiadukt nad trasą rowerową.

Wykonawcę reprezentował Michał Bisek, właściciel firmy „Bisek – Asfalt” z Kostomłotów, która pokonała w przetargu czterech innych oferentów. Wykonawca zapowiedział, że prace zaczną się w pierwszej kolejności na ulicy Wrzosowej. Następnie ruszą roboty na Różanej i Śląskiej.

- Będziemy chcieli zrealizować je jak najszybciej, aby dolegliwość dla mieszkańców była jak najmniejsza – przekazał Michał Bisek podczas briefingu prasowego.

Na końcu jego firma rozbierze stary kamienny wiadukt nad ścieżką rowerową. Zaprojektuje i zbuduje nową konstrukcję. Na realizację tych zadań przedsiębiorstwo z Kostomłotów ma dwa lata.

- Znalezienie wykonawcy na tak rozległe zadanie nie było proste. Nie mogliśmy podzielić tej inwestycji na cztery odrębne przetargi, ponieważ program „Polski Ład”, z którego otrzymaliśmy potężną dotację, nie przewiduje takiej możliwości – wyjaśnił burmistrz Janusz Chodasewicz.

Na przebudowę ulic i wiaduktu miasto Kamienna Góra otrzymało z rządowego programu „Polski Ład” 12,7 mln złotych.

Na 450-metrowym odcinku ul. Różanej zostanie wykonana kanalizacja burzowa oraz ułożona asfaltowa nawierzchnia. Obecnie jest tam droga gruntowa.

Na ponad 700-metrowym odcinku ul. Wrzosowej prace obejmą budowę: kanalizacji sanitarnej, burzowej, wodociągu oraz ułożenie asfaltowej nawierzchni. To także jest teraz droga gruntowa.

Na ulicy Śląskiej powstanie kanalizacja burzowa, nowe oświetlenie oraz zostanie ułożona nawierzchnia. Ze względu na ograniczoną szerokość ulicy będzie tam można zbudować chodnik po jednej stronie. Prace obejmą prawie półkilometrowy odcinek jezdni.

Wiadukt nad ścieżką rowerową jest w złym stanie technicznym. Kamienną budowlę ma zastąpić stalowa konstrukcja, po której będą mogli poruszać się piesi i rowerzyści.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group