• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 17:27
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3341
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolejne interwencje wałbrzyskiego eko–patrolu Straży Miejskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 16 lipca 2018, 14:36
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Żmija zygzakowata – gatunek jadowitego węża z rodziny żmijowatych, znajduje się na liście gatunków objętych ochroną. Podobnie jak wiele innych zwierząt, coraz częściej możemy ją spotkać w Wałbrzychu. Najczęściej ucieka przed napastnikiem, atakuje w sytuacji, gdy jest osaczona. Najpierw jednak zazwyczaj głośno syczy, stosunkowo rzadko kąsa.

Co zrobić, gdy nieproszony gość z zygzakiem na grzbiecie pojawi się na podwórku, ogródku, klatce schodowej lub garażu. Niestety zasada „nie ruszać, sama pójdzie”, nie zawsze się sprawdza. Właśnie w takich sytuacjach można zwrócić się z prośba o pomoc do naszej jednostki.

Eko-patrol straży miejskiej posiada na swym wyposażeniu, specjalistyczny sprzęt do chwytania węży. Zwierzę jest w sposób bezpieczny pojmane, umieszczone w pojemniku transportowym, a następnie wypuszczone poza granicami miasta. Ostatnio strażnicy interweniowali w warsztacie usługowym przy ulicy Andersa, gdzie pod jedną z maszyn wypoczywała żmija.

Gdy zwierzę zostało bezpiecznie schwytane i wypuszczone na wolność na leśnej polanie, strażnicy otrzymali kolejne zgłoszenie, tym razem z Podzamcza. Młoda pustułka po zderzeniu z budynkiem nie mogła poderwać się do lotu. Po kilkunastu minutach od zgłoszenia poturbowany ptak został schwytany, a następnie przewieziony do ośrodka rehabilitacji zwierząt. Po zbadaniu przez weterynarza okazało się, że nie ma on poważniejszych obrażeń. Po kilku dniach obserwacji zostanie wypuszczony na wolność.

Właściwie powinniśmy się cieszyć, że w Wałbrzychu, jak i jego okolicach pojawia się tak wiele dzikich zwierząt, jednak mogą one przysparzać mieszkańcom wiele problemów, a czasami stanowią realne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Właśnie w takich przypadkach można liczyć na pomoc eko-patrolu straży miejskiej.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~hahahah 16-07-2018 16:59
Eko-Patrol...... ogólnie cała straż miejska powinna zniknąć z mapy Wałbrzycha. Banda nierobów jak coś się dzieje to nie mają patrolu albo mają inne zajęcie jak rozdawania baloników na festynie. Mam nadzieje, że niedługo ta "armia" zostanie zlikwidowana
~wyzwalacz 16-07-2018 17:16
Popieram. Jak zgłaszamy sprawę to z uśmiechem przygłupa tlumaczą że nie można interweniować bo to albo tamto.
~bicz_bozy 16-07-2018 19:51
super sprawa, ekstra, i w ogóle popieram. ale czy straż miejska mogłaby choć raz zabrać się za właścicieli milusińskich niemiłosiernie zasrywających trawniki? czy straż miejską interwencje w momentach defekacji obrażają?
~Tylko eko 16-07-2018 22:39
Należy zwolnić pozostałych Strażników jak widać pracuje tylko eko patrol.
~Gosc 17-07-2018 8:04
Jak zanioslem im znalezionego ptaka ze złamanym skrzydlem to ich to nie obchodzilo te eco straz to taki marketing, ze niby coś robią. Za obrana trawniki niech sie wezmą, pojemniki na psie dochody poustawiane kolo placow zabaw dla dzieci.... smród jak diabli. Kto na piaskowej to wymyślił.
~Trusia 17-07-2018 9:14
To jest taka sama fikcja ta Straż Miejska jak elektroniczne pieniądze tworzone przez banki.
~senior 17-07-2018 9:36
Czytając te komentarze zastanawiam się, kto je pisze? Sami frustraci. Ja mam trochę inne doświadczenia. Wzywałem straż w sprawie psów, przyjechali i załatwili, na dziki ryjące na działce dali mi za darmo preparat i pozbyłem sie szkodników. W sobotę na podwórzu imprezka z piwkiem, policja odesłała mnie do straży, przyjechali i rozgonili towarzystwo. A może zlikwidować jeszcze Policję? Ci co piszą te beznadziejne komentarze sie ucieszą.
~antek 17-07-2018 12:53
Zabite koty psy,lisy,gołębie na drogach niech zbierają bo taki widok do przyjemnych nie należy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group