Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3434
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Kolejne miliony z Unii Europejskiej dla Boguszowa – Gorc

Wtorek, 27 września 2011, 15:23
Aktualizacja: 15:24
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Kolejne miliony z Unii Europejskiej dla Boguszowa – Gorc
Fot. UM w Boguszowie–Gorcach
Zarząd Województwa Dolnośląskiego dokonał podziału 18 milionów złotych z funduszy Unii Europejskiej na realizację inwestycji w sferze turystyki aktywnej. Dotacje otrzymały tylko 3 gminy z Województwa Dolnośląskiego: Gmina Stronie Śląskie, Oleśnica i Gmina Boguszów – Gorce.

Tym razem Gmina Boguszów – Gorce otrzymała dotację w wysokości 5,6 miliona złotych na realizację II etapu inwestycji na Górze Dzikowiec, obejmującego budowę systemu zaśnieżania stoku wraz z budynkiem pompowni i zbiornikiem na wodę, zakup armatek śnieżnych i ratraka, budowę elektronicznego systemu obsługi klienta, budowę budynku obsługi ruchu turystycznego wraz z zagospodarowaniem terenu.

Większość z tych zadań została już przez gminę wykonana i sfinansowana ze środków własnych. Dzięki temu miasto otrzyma z Unii Europejskiej zwrot już zapłaconych pieniędzy, a wolne środki będzie mogło przeznaczyć na realizację innych ważnych inwestycji. Do wykonania w ramach II etapu zadania Góra Dzikowiec pozostaje tylko budowa budynku obsługi ruchu turystycznego oraz zagospodarowanie terenu. Budynek obsługi ruchu turystycznego powstanie tuż przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, będzie miał 3 kondygnacje, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 500 m². Na parterze zlokalizowana będzie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, sklepik z pamiątkami, pomieszczenia GOPR-u i sanitariaty. Na pierwszym piętrze powstanie restauracja z tarasem. Wejść do restauracji będzie można bezpośrednio ze stoku dzięki pomostowi łączącemu stok z 1 piętrem budynku. Na ostatniej kondygnacji powstaną 3 pokoje gościnne i apartament oraz pomieszczenia administracyjne. Planowany termin zakończenia budowy budynku to 2013 rok.

Przypomnijmy, że w lipcu bieżącego roku Gmina Boguszów – Gorce otrzymała ze środków unijnych dotację w wysokości 2,9 miliona złotych na etap I inwestycji na Górze Dzikowiec, obejmujący budowę kolei krzesełkowej.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group