Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne pieniądze dla ZPiT „Wałbrzych”

Czwartek, 30 października 2014, 13:56
Autor: red
Wałbrzych: Kolejne pieniądze dla ZPiT „Wałbrzych”
Fot. archiwum
Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ma nową scenę plenerową wraz zadaszeniem i oświetleniem zakupioną ze środków pozyskanych w ramach programu Rozwój Infrastruktury Kultury z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od Gminy Wałbrzych.

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” w ramach programu Rozwój Infrastruktury Kultury pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od Gminy Wałbrzych środki pieniężne w łącznej wysokości 170 tys. 048 zł (z czego 100 tys. zł pozyskał z MKiDZN, 40 tys. 048 zł od Gminy Wałbrzych, 30 tys. zł stanowił wkład własny Zespołu) na zakup nowej sceny plenerowej wraz zadaszeniem i oświetleniem, do realizacji zadań własnych oraz pokazów organizowanych przez inne podmioty miasta Wałbrzych.

Konieczność zakupu nowej sceny plenerowej wraz zadaszeniem i oświetleniem podyktowana była całkowitym zużyciem obecnego wyposażenia, pilną potrzebą rozwoju instytucji adekwatną do oczekiwań zespołowiczów i działań konkurencji oraz potrzebą dostosowania wyposażenia do standardów nowej siedziby. Zakup sceny modułowej wraz z zadaszeniem i oświetleniem na potrzeby imprez plenerowych pozwoli na zaprezentowanie wielu form spędzania wolnego czasu oraz poprawi dostępności mieszkańców Gminy Wałbrzych do wydarzeń kulturalnych, podniesie atrakcyjność gminy, będzie miejscem twórczych spotkań, jak również odpoczynku i zmotywuje mieszkańców do dalszych działań na rzecz lokalnego środowiska.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group