Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2240
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne remonty szkół powiatowych

Wtorek, 11 września 2012, 13:34
Aktualizacja: 16:02
Autor: red
Wałbrzych: Kolejne remonty szkół powiatowych
Fot. red
Planowana jest termomodernizacja dwóch szkół prowadzonych przez Powiat Wałbrzyski. Dofinansowanie na remont udało się pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt realizowany wspólnie przez Powiat Wałbrzyski i Gminę Wałbrzych pn. ,,Termomodernizacja gminnych i powiatowych obiektów użyteczności publicznej w Wałbrzychu” otrzymał dofinansowanie z NFOŚiGW.
– Wcześniej mowa była o możliwym dofinansowaniu do 50%. Teraz są realne szanse na to, że będzie one w wysokości aż 85%, bowiem trwają właśnie prace w tym kierunku, zainicjowane przez NFOŚIGW – wyjaśnia Monika Wybraniec, Członkini Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, odpowiedzialna za inwestycję.

Planuje się, że termomodernizacji zostanie poddany budynek Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu przy ul. Sokołowskiego oraz budynek do niedawna Zespołu Szkół Specjalnych, czyli obecnie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10 przy ul. Ogrodowej.
- W ramach prac przy ul. Ogrodowej chcemy docieplić budynek oraz wymienić instalację centralnego ogrzewania, natomiast w przypadku Zespołu Szkół nr 4 dodatkowo jeszcze – oprócz docieplenia i instalacji CO - będzie wykonana wentylacja na basenie – wyjaśnia Monika Wybraniec.

To nie pierwsze remonty budynków szkół powiatowych – wcześniej Starostwo Powiatowe zainwestowało już w termomodernizację Zespołu Szkół nr 7, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 10, Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju oraz w termomodernizację budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle. Modernizowany z kolei był budynek Zespołu Szkół nr 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group