Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2013
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejne spotkanie Orientalnych Klimatów

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 24 marca 2013, 10:57
Autor: Michalina
Fot. Michalina
W piątek, 22 marca, w Hotelu Maria miał miejsce kolejny koncert z serii „Kąpieli w dźwiękach gongu” organizowany przez ośrodek Orientalne Klimaty. Koncert w wykonaniu Arlety Mańki poprzedził warsztat z rytuałów młodości prowadzony przez założycielkę firmy– Annę Pośpiech.

Cała mentalna podróż wraz z instruktorkami Orientalnych Klimatów nosiła tytuł „Spotkanie z samym sobą”, a udział w niej mogli wziąć wszyscy chętni, choć najliczniejszą grupę stanowiły panie z grupy „Biznes na Obcasach”.

Orientalne Klimaty to instytucja zajmująca się między innymi praktykami jogi, tai chi, medytacji, sztuką reiki, czy też kinezjologią. Instruktorki zapraszają na swoje zajęcia osoby z różnych grup wiekowych, dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży. Raz w miesiącu organizowane są również koncerty, takie, jak ten piątkowy. W Sali Marysieńka Hotelu Maria gromadzą się osoby pragnące zanurzyć się w dźwiękach gongów, zrelaksować się i odnaleźć rozwiązanie swoich problemów, czy wątpliwości, a wykonawczyni muzyki- Arleta Mańka pomaga uczestnikom w tej podróży w głąb siebie.

-Chcemy obudzić Wałbrzych, pragniemy aby ludzie stali się bardziej aktywni, ponieważ pracując ciałem silnie wpływamy na psychikę- tłumaczyła Anna Pośpiech, właścicielka firmy Orientalne Klimaty- Joga to nie tylko forma ćwiczeń fizycznych, joga to przede wszystkim otwartość na ludzi, serdeczność, zdrowie, świadomość i odkrywanie siebie, kreowanie własnego życia- dodawała instruktorka opisując przyszłe plany i hasło działalności, które brzmi: „Wałbrzych miastem jogi”.Misją Orientalnych Klimatów jest zainspirowanie ludzi do pracy nad swoim ciałem, a przez to nad całym życie. Kiedy pogoda nieco się polepszy instruktorki zamierzają wyjść ze swoimi praktykami jeszcze bliżej ludzi i ćwiczyć na skwerach w Parku Sobieskiego. –Wałbrzych znany był z pokładów węgla, a teraz znany będzie z pokładów joginów- mówiła pełna nadziei na rozwój popularności jogi w Wałbrzychu Anna Pośpiech.

Kolejny koncert z cyklu „Kąpiel w dźwiękach gongu” odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 18, jak zawsze w Hotelu Maria, a ponadto instruktorki zapraszają na regularne zajęcia w szkole Orientalne Klimaty.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group