Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4230
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne wyburzenia w planach

Środa, 20 lipca 2022, 14:42
Aktualizacja: 14:52
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Kolejne wyburzenia w planach
Fot. print screen
W wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin kończy się wyburzanie budynku przy ul. Średniej.
- Niestety spora część budynków w naszym mieście nie nadaje się do remontu, dlatego stawiamy nowe oraz dzięki Unii Europejskiej modernizujemy te, których remont jest możliwy. Robimy absolutnie wszystko, aby sytuacja mieszkaniowa w Wałbrzychu była lepsza, dlatego rok do roku przeznaczmy na budowę i modernizację mieszkań komunalnych bardzo duże środki - mówi prezydent Roman Szełemej.

To kolejny budynek w tej dzielnicy Wałbrzycha, który został rozebrany. Wałbrzych prowadzi program rozbiórki takich obiektów i w kolejce są już następne, m.in. na Sobięcinie. Wyburzanie byłoby prowadzone szybciej, gdyby dla mieszkających w starej substancji mieszkaniowej wałbrzyszan znalazła się odpowiednia ilość nowych mieszkań.

- Nigdzie w Polsce nie ma takiego wyzwania mieszkaniowego jak w Wałbrzychu, gdzie trzeba każdego roku rozebrać kilkadziesiąt budynków, bo nie nadają się do mieszkania w nich - kontynuuje prezydent. - Kolejne rozbiórki są już zaplanowane. Tym razem rozebrany zostanie budynek na Białym Kamieniu, a później wrócimy na Sobięcin.

Twoja reakcja na artykuł?

95
63%
Cieszy
11
7%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
3%
Smuci
3
2%
Złości
38
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group