Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne zarażenie w Wałbrzychu

Czwartek, 19 marca 2020, 11:42
Aktualizacja: Sobota, 21 marca 2020, 8:18
Autor: red
Wałbrzych: Kolejne zarażenie w Wałbrzychu
Fot. red
Gmina Wałbrzych podjęła kolejne kroki w walce z koronawirusem.

- Niestety mamy kolejną osobę zarażoną koronawirusem i jest to pracownik służby zdrowia. Osoba ta została objęta kwarantanną, przebywa w domu i czuje się dobrze. Mamy nadzieję na szybki powrót do zdrowia. Wraz z nią objętych kwarantanną jest sporo pracowników służby zdrowia. Czekaja na wyniki badań. To powoduje, że cała służba zdrowia funkcjonuje na szczupłych rezerwach kadrowych, a właściwie ich nie ma. Dlatego powtarzam, żeby nie obciążać szpitali dodatkowymi interwencjami. Personel medyczny w tej sytuacji jest szczególnie narażony i jest nie do zastąpienia. Unikajmy bliskiego kontaktu, unikajmy zgromadzeń. Jeżeli mamy zalecenie kwarantanny, koniecznie zostańmy w domu! - apeluje prezydent Roman Szełemej. - Praca na zewnątrz - budowa dróg, kolejowych przystanków - praca na otwartej przestrzeni i przy zachowaniu zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa nie jest zagrożoniem i dlatego miasto będzie funkcjonować normalnie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem na wszystkich wałbrzyskich skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zostają w dniu dzisiejszym wyłączone na czas nieokreślony przyciski na przejściach dla pieszych. Światło zielone dla pieszych będzie wzbudzało się automatycznie.

Informuję, że psychologowie i pedagodzy Działu Profilaktyki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu oferują wsparcie telefoniczne, codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30. Wszystkie osoby potrzebujące wsparcia mogą zadzwonić pod dostępne numery telefonów: 74 645 86 55; 74 66 49 470; 74 66 49 471.

Z uwagi na panującą sytuację zagrożenia epidemicznego odwołane zostały posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej oraz obrady sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha (zaplanowane na dzień 26 marca br.).

Twoja reakcja na artykuł?

13
18%
Cieszy
3
4%
Hahaha
2
3%
Nudzi
6
8%
Smuci
4
5%
Złości
46
62%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group