Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3432
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne zatrzymania w sprawie sanatoriów dolnośląskich

Czwartek, 12 grudnia 2013, 13:14
Aktualizacja: 13:15
Autor: red
Wałbrzych: Kolejne zatrzymania w sprawie sanatoriów dolnośląskich
Fot. red
Wczoraj wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 60 i 46 lat, którzy w celu pozyskania robót remontowych zlecanych przez spółkę sanatoriów dolnośląskich korumpowali jej byłego prezesa oraz kierownika działu technicznego.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc dalsze czynności w sprawie korupcji jednej ze spółek na Dolnym Śląsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 60 i 46 lat.

60-latek to mieszkaniec Wałbrzycha, a 46-latek Szczawna Zdroju. Zatrzymani w celu pozyskania robót remontowych zlecanych przez spółkę sanatoriów dolnośląskich korumpowali jej byłe kierownictwo wręczając korzyść majątkową w postaci pieniędzy w łącznej kwocie blisko 300 tysięcy złotych. Mężczyźni ci usłyszeli zarzuty korupcji oraz fałszowania dokumentów. Funkcjonariusze doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tysięcy złotych wobec 60-latka, natomiast 15 tysięcy wobec 46-latka.

W sprawie toczy się śledztwo. Dotychczas zatrzymano 10 osób biorących udział w tym procederze. Górny wymiar kary, jaki ciąży na osobie popełniającej tego typu przestępstwa, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group