Szczawno-Zdrój: Kolejny etap Małego Wyścigu Pokoju za nami

Wtorek, 1 czerwca 2010, 15:17
Aktualizacja: Środa, 2 czerwca 2010, 8:50
Zawodnicy rywalizowali na wymagającej trasie
W Szczawnie–Zdroju odbyło się Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Szczawna–Zdroju. Zawody zostały rozegrane w ramach Małego Wyścigu Pokoju.

Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju to kolejny wyścig zaliczany do ogólnej punktacji Małego Wyścigu Pokoju.

Tym razem w rywalizacji żaków i żakiń wygrał Bartosz Rudyk z Moto Jelcza-Laskowice. Zawodniczki UKS Lider Stare Bogaczowice zajęły miejsce od 7 do 9 w kolejności: Marta Fryzowicz, Klaudia Czarnecka, Wiktoria Giedzin. W kategorii młodziczek wygrała Karolina Wolska z Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice. Inne zawodniczki Górnika zajmowały następujące lokaty: Monika Lasota – 4., Aleksandra Dmytrasz – 5., Natalia Grochalska – 6., Karolina Grochalska – 7., Paulina Trębacz – 8., Zuzanna Walczak – 9.

Młodzicy rywalizowali na trasie razem z juniorkami młodszymi. Tutaj wygrał Paweł Bednarczyk z Baszty Golczewo. Paweł Przewiędła z wałbrzyskiego Górnika był 3., jego klubowy kolega Kamil Gorzowski – 5., Marlena Przewięda – 14., Klaudia Żukowska – 17., Urszula Czarnecka – 24., a Natalia Górecka – 25.

W rywalizacji juniorów młodszych i kobiet w kategorii OPEN najszybciej trasę pokonał Tomasz Mickiewicz z Ogniwa Dzierżoniów przed Jakubem Pytką z Górnika i Tomaszem Wolskim również kolarzem Górnika. Mateusz Kowalski z Wałbrzycha był 5., Miłosz Podgórski zajął 10. lokatę, Roksana Eksterowicz była 19., Wojciech Głuszek - 24., Justyna Kwiecień – 26., Oskar Makowski – 29.

Wreszcie w kategorii juniorów, elity i masterów wygrał Damian Fornalski z Chrobrego Głogów. Na najniższym stopniu podium uplasował się Bartosz Zając z Górnika, na 4. pozycji finiszował Damian Lasota, na 5. miejscu wyścig ukończył Kamil Martynów. 15 lokatę wywalczył Wojciech Wiśniewski, 16. był Michał Wielosik z Jamy Wałbrzych, a na 28. pozycji przyjechał inny zawodnik Jamy – Emil Gębski, a Tomasz Wiśniewski z Górnika był 19.