Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3792
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Kolejny Festiwal Nordic Walking za nami

Środa, 6 września 2017, 6:46
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Kolejny Festiwal Nordic Walking za nami
Fot. użyczone
Na starcie VII Festiwalu Nordic Walking w Sokołowsku, mimo mało sprzyjającej aury, stanęło ponad 150 uczestników, którzy mieli do przemierzenia dwa dystanse – 3 i 5 kilometrów po malowniczych trasach Gór Suchych.

W tym roku, w marszu, wziął udział Starosta Jacek Cichura i jak co roku pomysłodawca imprezy radny powiatu wałbrzyskiego Andrzej Lipiński. Kibicowali radny Jarosław Buzerewicz i członek zarządu Stanisław Janor.

Festiwal cieszy się dużym uznaniem wśród uczestników – najstarsi zawodnicy przekroczyli siedemdziesiątkę a najmłodszy 7 miesięcy –wprawdzie pokonał trasę na ramionach mamy ale cieszy fakt, że i mali i duzi uczestniczą w wydarzeniach sportowych organizowanych przez Powiat wałbrzyski. Miło też widzieć na starcie zawodników, którzy towarzyszą nam od kilku edycji.

Na mecie na zmęczonych wędrowców czekała kiełbasa z rusztu oraz grochówka ufundowana przez Leszka Surosza i Stanisława Skrzyniarza – właściciela firmy Sta-Pol z Mieroszowa. Grochówką częstowali Wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski i Radny Andrzej Lipiński. Każdy uczestnik marszu otrzymał pamiątkowy medal a większość wylosowała nagrodę rzeczową na loterii fantowej.
Szczególne podziękowania należą się Lidii Frąckowiak – sołtys Sokołowska i członkom Towarzystwa Rozwoju Sokołowska oraz mieszkańcom, bez których ta impreza nie miałaby takiego wymiaru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group