Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3106
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejny odcinek ulicy Wrocławskiej zostanie wyremontowany

Piątek, 31 marca 2017, 13:50
Aktualizacja: 13:53
Autor: PAW
Wałbrzych: Kolejny odcinek ulicy Wrocławskiej zostanie wyremontowany
Fot. PAW
Około 600–metrowy odcinek ulicy Wrocławskiej oraz 100 metrów ulicy Lelewela doczekają się remontu. Koszt inwestycji to blisko 8 milionów złotych.

O tym, że wjazd na ulicę Lelewela z ulicy Wrocławskiej jest bardzo niebezpieczny wiedzą wszyscy, którzy jechali tymi ulicami.
- Chodzi nam o lepsze skomunikowanie Podzamcza, Piaskowej Góry i dworca Szczawienko - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Chcemy uruchomić komunikację autobusową ulicami Lelewela i Gagarina i dlatego musimy wyburzyć jeden budynek stojący na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Lelewela.

Prezydent zapewnia, że rodziny, które dotychczas mieszkały w tym budynku, otrzymały już mieszkania własnościowe lub komunalne w innej lokalizacji. Inwestycja drogowa (600 metrów ulicy Wrocławskiej i 100 metrów ulicy Lelewela) pochłonie blisko 8 milionów złotych i ma zostać zakończona do 15 października bieżącego roku. Po wyburzeniu powstanie skrzyżowanie bezkolizyjne, ścieżka rowerowa, oczywiście wymieniona zostanie cała infrastruktura podziemna i oświetlenie, położona nowa nawierzchnia asfaltu.
- Czynimy starania, by utrudnienia związane z remontem tej drogi, były jak najmniej uciążliwe - mówi Krzysztof Szewczyk z ZDKiUM w Wałbrzychu. - Komunikacja miejska pozostaje bez mian na czas remontu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group