Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2469
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejny sukces wałbrzyskich pływaków na zawodach we Freibergu

Wiadomości: Freiburg
Środa, 21 marca 2012, 11:01
Aktualizacja: 11:02
Autor: PAW
Fot. użyczone
Już po raz czwarty młodzi wałbrzyscy pływacy, reprezentanci klubów sportowych, a zarazem uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, wrócili do domów z bagażem nowych sportowych doświadczeń i wieloma medalami międzynarodowych zawodów pływackich organizowanych od 2009 roku w niemieckim mieście partnerskim Wałbrzycha, Freibergu.

Internationales Silbererz Swim Meeting gościł w tym roku przedstawicieli Niemiec, Czech i Polski reprezentowanych przez 251 zawodników z 14 drużyn.

W rywalizacji wzięło udział 7 młodych sportowców z Wałbrzycha: Maja Wojnowska, Artur Stankiewicz, Dominik Janowski, Łukasz Kapera, Kamil Ferens i Artur Greber. W 35 startach zdobyli oni 21 medali: 6 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

Najwięcej medali w drużynie wałbrzyskiej wyłowił z basenu Johannisbad we Freibergu tradycyjnie Artur Stankiewicz (5) i zdobył puchar za najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy zdobyli po cztery krążki różnych kolorów w czterech kategoriach pływackich.

„Złotymi chłopcami” drużyny wałbrzyskiej okazali się 14 – letni Dominik Janowski i jego o 4 lata młodszy kolega Artur Greber. Obaj chłopcy najczęściej stawali na najwyższym stopniu podium: Dominik 3, a Artur 2 razy.

Z sukcesu swoich podopiecznych cieszy się ich trener Przemysław Parla, nauczyciel Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, który spodziewa się jeszcze lepszych rezultatów w przyszłym roku.

Otwierając imprezę Nadburmistrz Freiberga Bernd Erwin Schramm podkreślił, że Internationales Silbererz Swim Meeting jest kolejną okazją do rozwijania i zacieśniania stosunków między miastami partnerskimi i życząc sukcesów młodym pływakom z Czech, Niemiec i Polski wyraził nadzieję, że staną się one ich wspólną sportową tradycją.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group