Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejny Szkolny Gabinet Stomatologiczny otwarty

Czwartek, 18 października 2018, 15:11
Aktualizacja: 15:16
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Kolejny Szkolny Gabinet Stomatologiczny otwarty
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego Szkolnego Gabinetu Stomatologicznego. Gabinet mieści się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu.

To już szósty gabinet, który powstał w wałbrzyskiej szkole w ramach wprowadzonego w 2015 roku "Programu Opieki Stomatologicznej". Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy w Polsce tego typu program, którym objęte są wszystkie dzieci ze szkół podstawowych, znajdujących się na terenie miasta. Pierwszy gabinet powstał w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 im Aliny i Czesława Centkiewiczów. Kolejne w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 15 im. Jana Kochanowskiego, Publicznej Szkole Podstawowej Nr 17 im. Marii Konopnickiej, Publicznej Szkole Podstawowej Nr 21 im. Olimpijczyków Polskich i w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja.

Jak podkreślał prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej gabinet miał być oddany do użytku w pierwszych dniach września, ale tu, podobnie jak w przypadku wielu innych inwestycji, pojawił się problem zarówno ze znalezieniem wykonawców prac, jak i z materiałami niezbędnymi do wykonania i wyposażenia gabinetu. Koszt uruchomienia jednego gabinetu to kwota 85-90 tysięcy złotych, natomiast jego utrzymanie to znacznie większa kwota, ale jak wskazywali uczestnicy konferencji, która odbyła się bezpośrednio po otwarciu gabinetu, stan uzębienia wałbrzyskich uczniów znacznie się poprawił dzięki wprowadzeniu "Programu Opieki Stomatologicznej".

Należy również podkreślić, że z gabinetu korzystają nie tylko uczniowie danej szkoły, w której gabinet jest zlokalizowany, ale również uczniowie z okolicznych szkół, dzięki czemu wszyscy wałbrzyscy uczniowie mają zapewnioną opiekę stomatologiczną. Prezydent Roman Szełemej nie wykluczył, że w Wałbrzychu powstanie jeszcze jeden tego typu gabinet. Wszystkie gabinety są jednakowo wyposażone w wysokiej klasy sprzęt stomatologiczny. O "Programie Opieki Stomatologicznej" mówił dzisiaj Ryszard Nowak, miejski radny, przewodnuiczący Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów:

- Już od 2002 roku czyniłem starania, aby w naszych szkołach przywrócona została stomatologia szkolna. W 2011 roku pisałem do pana prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja, aby została ona przywrócona. Pan prezydent postawił na zdrowe zęby i razem z radnymi przyczynił się do tego, że szkolne gabinety stomatologiczne zostały przywrócone. Postępująca próchnica wśród wałbrzyskich dzieci została opanowana, a przyczynił się do tego pan prezydent. Gabinety są piękne, z najnowocześniejszym wyposażeniem, technika najnowszej generacji i z tego jestem dumny, bo przyczyniłem się do tego, że te gabinety powstały. Jesteśmy wzorem dla całej Polski, bo to właśnie Gmina Wałbrzych jako pierwsza wprowadziła ten program.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group