• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 7:16
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 2026
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Komisja Ogólna Rady Miejskiej Mieroszowa

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Wtorek, 21 stycznia 2014, 17:12
Autor: red
Fot. UMWD
Perspektywy rozwoju i funkcjonowania Sanatoriów Dolnośląskich w Sokołowsku to główny tematy posiedzenia Komisji Ogólnej Rady Miejskiej Mieroszowa, która obyła się w poniedziałek 20 stycznia w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Mieroszowie.

Z radnymi, burmistrzem, zaproszonymi gośćmi z gminy Mieroszów rozmawiał dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.
– Chcemy jako samorząd województwa wraz z radnymi, burmistrzem, stowarzyszeniami, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami gminy realizować wizję rozwoju Sokołowska znanego niegdyś jako „Śląskie Davos” – mówił dr Jerzy Tutaj.

Dla rozwoju Sokołowska niezbędna jest współpraca wielu partnerów z gminą Mieroszów i w jej następstwie podjęcie konkretnych decyzji. Do tej pory w Sokołowsku odbyło się wiele spotkań, których efektem są konkretne dokumenty przygotowane m.in. przez Instytut Rozwoju Terytorialnego. Dzisiejsze obrady Komisji Rady Miejskiej były okazją do podsumowania pewnego etapu prac i rozmów o planach gminy Mieroszów dotyczących rozwoju Sokołowska.
- Prace przy przywróceniu Sokołowsku dawnego blasku potraktowaliśmy jako pilotaż dla innych miejscowości na Dolnym Śląsku – mówił Jerzy Tutaj. - Jest to pomysł na pobudzenie mechanizmów aktywności lokalnej. Owocem dotychczasowych spotkań z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego jest wniosek pn. „Rewitalizacja i przywrócenie funkcji uzdrowiskowych miejscowości Sokołowsko”, który może być realizowany w RPO na lata 2014-2020. Potrzeba do tego jasnej deklaracji o zaangażowaniu finansowym w projekt ze strony gminy.

- Musimy poznać kierunki rozwoju gminy dla Sokołowska – mówiła prezes spółki Sanatoria Barbara Grzegorczyk.
W odpowiedzi na pytania radnych, prezes stwierdziła, że w 2014 i 2015 roku funkcjonowanie spółki nie jest zagrożone. Sytuacja finansowa w porównaniu z latami poprzednimi jest bardzo dobra. Spółka zamierza walczyć o rynek komercyjny.
- Otrzymaliśmy 7 milionów 100 tys. zł na modernizację obiektu Biały Orzeł. Jest to wydarzenie historyczne. Od roku 1958 nie przeprowadzono na tym obiekcie tak dużych inwestycji. Spółka wystąpiła również z wnioskiem o dofinansowanie ze środków Mechanizmu Norweskiego dla obiektu „Waligóra”, kwota inwestycji wynosi 7,7 milionów złotych. Ogłoszenia wyników spodziewamy się do końca I kwartału 2014 roku - mówiła prezes.

- Trwa okres przejściowy ze względu na prowadzone prace remontowe. Zabezpieczyliśmy na ten czas miejsca pracy dla pracowników obiektu Biały Orzeł w Sokołowsku, którzy w tej chwili pracują w Wałbrzychu. Pracownicy Sanatoriów z problemem braku pracy nie zostali pozostawieni sami sobie. Zarząd Spółki wynegocjował z dyrekcją szpitala w Wałbrzychu możliwość zatrudnienia wszystkich pracowników szpitala Biały Orzeł na dotychczasowych warunkach. Oczywiście byłoby łatwiej, gdyby te inwestycje były przeprowadzone wcześniej, ale staramy się nadrabiać zaległości – zauważył dr Jerzy Tutaj.

W posiedzeniu Komisji uczestniczył wicestarosta powiatu wałbrzyskiego Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa Andrzej Laszkiewicz, zastępca burmistrza Dorota Bekier, prezes Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie Barbara Grzegorczyk, pracownicy Urzędu Miasta oraz mieszkańcy gminy.

www.umwd.dolnyslask.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~lol 21-01-2014 22:08
A ja się pytam kiedy rada miejska zdecyduje o podpisaniu umowy z W-ch i zdik o puszczeniu autobusu z W-ch do Miero przez Sokołowsko ! Bo póki pan W będzie trzymał pieczęć nad transportem to ceny będą rosnąć a jakość usług maleć. Że pan W jest radnym oznaczać to będzie że może mieć monopol na przewóz?
~lol 21-01-2014 22:34
A ja się pytam kiedy rada miejska zdecyduje o podpisaniu umowy z W-ch i zdik o puszczeniu autobusu z W-ch do Miero przez Sokołowsko ! Bo póki pan W będzie trzymał pieczęć nad transportem to ceny będą rosnąć a jakość usług maleć. Że pan W jest radnym oznaczać to będzie że może mieć monopol na przewóz?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group