Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Komorowski prezydentem – Sąd Najwyższy uznał wybory za ważne

Wtorek, 3 sierpnia 2010, 16:55
Aktualizacja: Środa, 4 sierpnia 2010, 7:39
Autor: PAW
Kraj: Komorowski prezydentem – Sąd Najwyższy uznał wybory za ważne
Wybory, w których zwyciężył Bronisław Komorowski, zostały uznane za ważne
Fot. red
Dopiero dziś możemy ze 100 procentową pewnością powiedzieć, że Bronisław Komorowski został Prezydentem Polski. Sąd Najwyższy podjął decyzję, że wybory prezydenckie z 4 lipca są ważne.

Przypomnijmy, że w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 4 lipca, Bronisław Komorowski uzyskał poparcie 53,01 procent wyborców, a Jarosława Kaczyńskiego poparło 46,99 procent. Jednak dopiero dzisiaj Sąd Najwyższy wydał orzeczenie o ważności wyborów prezydenckich. Sąd wydał taką decyzję na podstawie sprawozdania Państwowej Komisji Wyborczej. Sąd rozpatrzył blisko 400 protestów wyborczych, z których zaledwie 16 zostało uznanych za zasadne. Nie miały one jednak wpływu na wynik wyborów.

Na początku dzisiejszego posiedzenia Sądu Najwyższego obrady zakłócali dwaj mężczyźni, którzy domagali się unieważnienia wyborów. Po usunięciu mężczyzn z sali, zostało ogłoszone orzeczenie.

Zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego na Prezydenta Polski odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 10.00. Na 15 sierpnia zaplanowane jest przejęcie przez Komorowskiego zwierzchnictwa nad polskimi siłami zbrojnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group