Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3287
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Kompleksowy remont głównej ulicy Kuźnic

Czwartek, 11 września 2014, 9:50
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Kompleksowy remont głównej ulicy Kuźnic
Fot. użyczone
Rozpoczął się kompleksowy remont ulic Reymonta i Żeromskiego na terenie gminy Boguszów–Gorce .

Powiat wałbrzyski realizuje tę inwestycję dzięki środkom z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo -Dostępność - Rozwój”. Prowadząca do Dzikowca ulica oprócz nowej nawierzchni zyska również chodniki i oświetlenie, których na wybranych fragmentach, nie było nigdy.
-Powiatowi wałbrzyskiemu bardzo zależało na remoncie ciągu drogi powiatowej nr 3397D, czyli ul. Reymonta i Żeromskiego przebiegającej przez dzielnice Kuźnice Świdnickie, ponieważ prowadzi ona do jednej z większych, całorocznych atrakcji turystycznych Ziemi Wałbrzyskiej, jaką jest kompleks Góra Dzikowiec. W ubiegłym roku miasto Boguszów-Gorce podjęło decyzję o współfinansowaniu tych prac. Zdecydowano za kwotę do 400 tys. zł zadbać o chodniki i pobocze. Powiat zaś wykonuje resztę, czyli prace i materiały konieczne do wymiany nawierzchni drogi i oświetlenie uliczne. Prace mają kosztować powiat prawie 2,3 mln zł – wyjaśnia starosta wałbrzyski, Józef Piksa.

1 milion 149 tys. zł środków ministerialnych przyznano na drogę 3397D, czyli remont 1,355 km boguszowskiej Reymonta i Żeromskiego. Drugie tyle powiat musiał wyłożyć z własnego budżetu, ale środki na ten cel zabezpieczono w budżecie. Cała inwestycja będzie kosztować ok. 3 mln zł. W przypadku tej inwestycji, dzięki dofinansowaniu nie trzeba będzie remontu dzielić na etapy, jak pierwotnie zakładano . Prace mają potrwać do końca października. Kierowcy udający się do Kuźnic korzystają obecnie z objazdu przez Krakowskie Osiedle oraz z drogi przez wałbrzyską dzielnicę Gaj.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group