Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera już jutro

Sobota, 27 września 2014, 13:58
Autor: red
Wałbrzych: Koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera już jutro
Fot. organizatorzy
W niedzielę 28 września o godz. 19.00 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu wystąpi niezwykły i charyzmatyczny duet muzyczny „kobiety z przeszłością” i „mężczyzny po przejściach”, czyli Anita Lipnicka i John Porter.

Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

Anita Lipnicka – wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty. John Porter – z pochodzenia Walijczyk, od 1976 roku mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny.

Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści wiele koncertują zarówno w Polsce, jak i za granicą – zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność.

W 2009 roku Anita nagrała pierwszą po kilku latach solową płytę „Hard Land of Wonder” – płyta szybko uzyskała status złotego krążka. W listopadzie 2013 roku ukazała się płyta "Vena Amoris", od 13 lat po raz pierwszy po polsku.

W 2011 roku John Porter wydał swoją pierwszą płytę solową od lat. „Back in Town” premierę miała 17 marca 2011 roku, a już 8 października 2014 będzie premiera nowej płyty "Honey Trap".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group