Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 2093
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Koncert Bożonarodzeniowy w CK–K Witold

Piątek, 26 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 13:18
Autor: opr.red./organizatorzy
REGION, Boguszów-Gorce: Koncert Bożonarodzeniowy w CK–K Witold
Fot. użyczone
Na terenie byłej kopani w Gorcach zrobiło się bardzo gwarnie i świątecznie, a to za sprawą Koncertu Bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Centrum Kulturalno–Kongresowe „Witold” w Boguszowie–Gorcach.

O świąteczny nastrój podczas imprezy w wyjątkowy sposób zadbała grupa muzyczna prowadzona przez Katarzynę Pierzchałę, która specjalnie na tę okazję wraz ze swoimi podopiecznymi wykonała mini koncert kolęd i pastorałek. Tuż po godzinie 17.00 w sali konferencyjnej można było usłyszeć pierwsze dźwięki bożonarodzeniowej muzyki. Na scenie z wdziękiem zaprezentowały się Marta Świątek, Patrycja Bąbel, Wiktoria Redka, Julia Kuźma, Emilia Adamczyk, Sara Kochańska i Daria Steczko, którym akompaniowały gitarzystki Katarzyna Słowik, Katarzyna Chodasewicz, Oliwia Kowalska, Karla Kunicka oraz Sara Nanowska.

Melodyjne dziecięce głosy w połączeniu ze wspaniałą grą na gitarach sprawiły, że niejednej ze 120 osób obecnych na sali w oku zakręciła się łza. Grupie dziecięco młodzieżowej w szczególny sposób podziękowała pani Sylwia Dąbrowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej wręczając im kosz pełen słodkich niespodzianek. W drugiej części imprezy w równie nastrojowy sposób zaprezentował się boguszowski zespół Emaus
w składzie Joanna Kamińska (śpiew, gitara prowadząca), Katarzyna Kot (śpiew, instrumenty perkusyjne), Tomasz Szkudlarek (śpiew, gitara elektryczna, harmonijka ustna), Krzysztof Kot (gitara basowa, śpiew) oraz Paweł Kobialko (perkusja).

Zespół z parafii p.w. Św. Trójcy zabrał zgromadzoną publiczność w podróż do krainy kolęd i pastorałek. Publiczność wspólnie z grupą mogła zanucić znane i lubiane kolędy tj. Cicha noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Skrzypi Wóz, czy też pastorałkę Nad Światem (muzyka i słowa Tomasza Szkudlarek). Impreza zakończyła się kiermaszem rękodzieła, świątecznych stroików, ozdób choinkowych i przepysznych ciast przygotowanych przez członków oraz sympatyków Fundacji Ulica Swoje Wie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group