Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3206
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Koncert Charytatywny "Diamenty Rosji"

Środa, 10 kwietnia 2013, 6:25
Autor: organizatorzy/opr.red.
Świdnica: Koncert Charytatywny "Diamenty Rosji"
Fot. użyczone
13 kwietnia o godzinie 17:00 (sobota) odbędzie się niezapomniany koncert muzyki kameralnej w wykonaniu małych geniuszy Moskiewskiego Konserwatorium. Pierwotnie koncert zatytułowany „Diamenty Rosji” miał się odbyć w przepięknej scenerii Kościoła Pokoju w Świdnicy, jednak z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe i chłód panujący w Kościele, którego– jak wiadomo– nie można ogrzać– został przeniesiony do Sceny Promienistej w Teatrze w Świdnicy.

W programie koncertu będzie można podziwiać wirtuozerię i niezwykłą muzykalność wybitnie uzdolnionych młodych artystów w utworach Chopina, Czajkowskiego, Glinki, Rachmaninowa, Mendelssohna, Debussy’ego, Paganiniego czy Dvoraka.

Konserwatorium, w którym kształcą swoje talenty zaproszeni młodzi artyści jest jedynym takim w Europie- jednym z dwóch takich na świecie. W szkole uczą się wybitnie utalentowane dzieci z Rosji, USA, Chin, Korei, Niemiec czy Ameryki Łacińskiej.

Wszyscy wykonawcy mają już na swoim koncie laury w międzynarodowych konkursach muzycznych, udziały w światowych festiwalach, występy z orkiestrami z całego świata oraz prestiżowe nagrody. „Mali geniusze”- tak mówią o nich profesorowie i łowcy talentów - w niedługim czasie z pewnością staną na deskach światowych sal koncertowych”.

Nazwiska wykładowców i mistrzów Centralnej Szkoły Muzycznej budzą podziw na całym świecie- wśród nich przewijają się nazwiska takich osób jak: Mścisław Rostropowicz, Vadim Borisov, Walery Piasecki, Anna Artobolewska. Z licznego grona absolwentów, melomani i nie tylko rozpoznają Vladimira Ashkenazy’iego, Vladimira Ovchinnikova , Genadija Rożdiestwienskiego, Aleksandrę Pakhmotovą.

Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na pomoc w sfinansowaniu niezwykle kosztownej operacji jednokomorowego serduszka małego Tomasza Kośmidra- mieszkańca Wałbrzycha. Wada Jego serca została zdiagnozowana na usg połówkowym w 23 tygodniu ciąży: ”Dwunapływowa pojedyncza komora o morfologii komory lewej, kurczliwość prawidłowa, okołobłoniasty ubytek międzykomorowy o średnicy 0,3cm, zachyłek hipoplastyczny prawej komory, niewielkie zwężenie tętnicy płucnej”. Oprócz wady serca, stwierdzono kilka innych rozpoznań m in.: wcześniactwo, ciężką zamartwicę, porażenie prawostronne nerwu twarzowego, niewydolność oddechową, wrodzone zapalenie płuc, odma opłucnowa, niedokrwistość wcześniaków, krwawienie z płuc, przepuklina pępkowa, zarośnięcie nozdrzy tylnych, brak umiejętności połykania ( cały czas jest karmiony sondą dożołądkową), reflux żołądkowy, podejrzenie zespołu CHARGE. Jednokomorowe serce małego Tomka wymaga dwuetapowej korekcji, której koszt to niespełna 40 tysięcy EURO.

Więcej informacji na temat małego Tomka Kośmidra na stronie http://tomaszkosmider.pl/

Honorowy patronat nad organizowanym przez Lions Club koncertem charytatywnym „Diamenty Rosji” przyjęli: Grzegorz Schetyna- Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, Posłanka na Sejm Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Jerzy Tutaj- Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Jerzy Pokój- Przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego oraz Wojciech Murdzek- Prezydent Świdnicy.

Cegiełka V.I.P - 80zł
Cegiełka - 40 zł
Cegiełka dla młodzieży szkolnej - 10 zł
Dzieci do lat 6 - wstęp wolny
Rezerwacja telefoniczna:
 +48 604 261 378
 +48 504 019 422
 +48 795 503 975
 +48 660 745 405
  74 660  30  12
Cegiełki można także kupić w:
Świdnica: Baroccafe (ulica Kościelna), Księgarnia EUREKA, Centrum Informacji Turystycznej
Wałbrzych: Telewizja Dami Wałbrzych- ulica Kasztelańska 86/67, Wałbrzyski Ośrodek Kultury (ul. Andersa 186)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group