Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 2225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert Mikołajkowy w Filharmonii Sudeckiej

Niedziela, 7 grudnia 2014, 16:14
Aktualizacja: Wtorek, 9 grudnia 2014, 12:33
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Koncert Mikołajkowy w Filharmonii Sudeckiej
Fot. Robert Bajek
6 grudnia w wałbrzyskiej filharmonii odbył się Koncert Mikołajkowy dla Dzieci. Podczas koncertu Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Warcisława Kunca zaprezentowała fragmenty baletu "Dziadek do orzechów" Czajkowskiego.

"Dziadek do orzechów" to dwuaktowy balet, obejmujący trzy obrazy. Swoją premierę miał w 1892 roku w Petersburgu. Powstał na podstawie opowiadania dla dzieci Hoffmanna, które zostało wydane w 1816 roku w Berlinie. Opowiada o Klarze, która przeżywa rozmaite przygody w świecie ożywionych zabawek.

Narratorką przedstawiającą dzieciom treść opowieści Ernsta Hoffmanna, która została zilustrowana muzycznie przez Piotra Czajkowskiego była Małgorzata Olkowska. Oprócz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej na scenie wystąpiła też grupa taneczna Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych" pod kierunkiem Doroty Strasińskiej. Dodatkowo podczas koncertu na ekranie wyświetlane były obrazy i sceny będące ilustracjami do dzieła Ernsta Hoffmanna.

Dzieci bardzo entuzjastycznie przyjęły skierowany do nich Koncert Mikołajkowy i z zainteresowaniem słuchały zarówno opowieści, jak i wyjątkowej muzyki. Spore wrażenie zrobił na nich też taniec. Po zakończeniu koncertu dzieci otrzymywały od Mikołaja słodki upominek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group