Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert Noworoczny w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Sobota, 26 stycznia 2013, 6:05
Aktualizacja: 7:59
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W miniony wtorek Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie w Szczawnie–Zdroju po raz kolejny zaprezentował swój program w tradycyjnym Koncercie Noworocznym przygotowanym dla mieszkańców miasta i gości w nim przebywających.

W programie Koncertu młodzież ze Szkolnej Orkiestry Dętej „Ceramik Band” pod opieką Mieczysława Noskowiaka, Eugeniusza Lecia i Macieja Mądrzejewskiego zaprezentowała świetną formę i w bardzo żywiołowy sposób rozgrzała atmosferę na widowni Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego. Gorąco oklaskiwany był zespół teatralny pod opieką Iwony Czech, który przypomniał kilka „Bajek dla dorosłych” popularnych w latach siedemdziesiątych w telewizji polskiej.

Wieczorny koncert podzielony był na dwie części – po raz pierwszy zaproszone zostały wokalistki, które skończyły już szkołę i kształcą się dalej w kierunkach rozpoczętych w szczawieńskim liceum o profilu muzyczno-teatralnym. W tym roku zaproszenie przyjęły Anna Cieślińska i Monika Ogrodnik, które studiują na wydziale muzyczno-aktorskim krakowskiej uczelni. Monika już w pierwszym miesiącu pobytu w grodzie Kraka została zaproszona do występów w legendarnej „Piwnicy pod Baranami” i do „Teatru Stu”. Dziewczyny prezentowały się świetnie pod każdym względem. Ponieważ idea zaproszenia absolwentów była wyjątkowo miło przyjęta przez obie strony – wykonawczyń i widzów – będzie to stałą pozycją Koncertów w następnych latach.

W przerwie Koncertu Noworocznego można było obejrzeć wystawę masek karnawałowych wykonanych przez uczniów klas plastycznych Zespołu Szkół pod opieką Beaty Wilczewskiej. Aktorki z „Bajek dla dorosłych” częstowały widzów smacznymi piernikami. Pomimo, że koncert trwał ponad dwie godziny, po ostatnim, finałowym marszu, publiczność biła brawa i prosiła o bis.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group