Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2270
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert w filharmonii

Niedziela, 10 października 2010, 10:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 października 2010, 12:40
Autor: red
Wałbrzych: Koncert w filharmonii
Fot. Iwona Ziółkowska
Po ostatnich burzach, które odbiły się szerokim echem po mieście, wałbrzyszanie z uwagą śledzą, co nowego w filharmonii.

Ostatnio mieliśmy okazję wysłuchać koncertu orkiestry symfonicznej Filharmonii Sudeckiej pod batutą Kacpra Biruli. Młody dyrygent jeszcze podczas studiów występował wielokrotnie z polskimi orkiestrami symfonicznymi. Prowadził koncerty finałowe Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla dzieci, wystąpił również z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Był uczestnikiem wielu konkursów i kursów muzycznych. Występował w Polsce, Niemczech, Anglii i Chinach. Aktualnie jest szefem Świdnickiej Orkiestry Kameralnej.

Koncert solo na skrzypcach wykonała Dorota Graca – Sztajnic. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Wałbrzychu w wieku lat 7. Akademię Muzyczną ukończyła w 2006 roku z wyróżnieniem. Stale doskonali swój warsztat uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskiej interpretacji skrzypcowej. Pracowała pod kierunkiem prof. Mariusza Dereweckiego, prof.. J. Kaliszewskiej, prof. A. Kosteckiego z Hannoveru, prof. M.Jaszuili z Moskwy. Doskonali także swój warsztat pod kierunkiem prof. Wandy Wiłkomirskiej. Regularnie koncertuje z Orkiestrą Kameralną „Akademia” ze Szczecina. Współpracuje z Orquesta de Euskadi w San Sebastian (Hiszpania).

Koncert był udany i daje nadzieję, że wałbrzyscy melomani ceniący sobie naszą filharmonię mogą spać spokojnie.

Już 15 października o godzinie 19.00 Inauguracja XXXIII Sezonu Artystycznego. Dyryguje Stanisław Rybarczyk. Przy fortepianie Przemysław Witek.

W programie:
Fryderyk Chopin/Józef Wiłkomirski Preludia
Fryderyk Chopin koncert fortepianowy f-moll op.21
Siergiej Lapunow Poemat Symfoniczny „Żelazowa Wola” op. 37
Henryk Mikołaj Górecki Trzy tańce op.34

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group