Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3715
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncerty w A’ Propos – BILETY DO WYGRANIA

Środa, 11 sierpnia 2010, 16:43
Aktualizacja: Niedziela, 15 sierpnia 2010, 15:58
Autor: red
Już w piątek i sobotę w wałbrzyskim Klubie Muzycznym A’ Propos będzie można wziąć udział w koncercie New York w Wałbrzychu – "Rogala/Zilberman – Projekt Grzegorza Rogali, czyli GPR"

W piątek o godzinie 20.00 koncert pierwszy.

Projekt Grzegorza Rogali powstawał w Polsce, w Niemczech i w USA - miejscach studiów autora projektu, absolwenta Jazz Institut Berlin, stypendysty Berklee College of Music oraz laureata nagrody "Phil Wilson Award", opiera swoje muzyczne dążenia na fascynacjach muzyką hasydzką i polskim folkiem. Brzmienie zespołu będące wynikiem połączenia ludowych melodii, latynowskich rytmów i jazzowej ekspresji nawiązuje do twórczości Johna Zorna. Specjalnym gościem koncertu jest izraelska saksofonistka Sagit Zilberman, poznana na wspólnych studiach w Bostonie.
Zaś w sekcji rytmicznej Łukasz Borowiecki na kontrabasie i Michał Bryndal na perkusji.
To koncert dla tych, którzy cenią w jazzie odniesienia do motywów world music.

Skład: Lider - Grzegorz Rogala – 28 lat - puzonista, kompozytor, aranżer, bandleader. Absolwent Jazz Institut Berlin. Studiował u G. Nagórskiego, L. Nussa i Jiggsa Whighama – w Berlinie i P.Wilsona w Bostonie. Osiągnięcia – indywidualne wyróżnienie na festiwalu
FAMA w 2005r. Laureat festiwali Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues
Award – w 2006r (wraz z zespołem Kattorna). Członek big-bandu European
Colours Orchestra w 2008r. Stypendysta Berklee College of Music w 2008r.
i Laureat nagrody "Phil Wilson Award" w 2009r.

Gość specjalny - Sagit Zilberman – 28 lat. W wieku 22 lat zrezygnowała ze służby w Izraelskiej armii poświęcając się muzyce, która od zawsze była jej pasją. Od tej pory występowała z najważniejszymi muzykami Izraela i muzykami klezmerskimi – jak
klarnecista z Niemiec Helmut Eisel. Występowała też na najważniejszych
scenach Jazzowych Izraela jak: "The Red Sea Jazz Festival", czy "Jerusalem
Music Festival". W 2007 r. nagrała pierwszą CD "Simply Love" i otrzymała
stypendium Berklee College of Music.

Dzień później w sobotę o godzinie 20.00 koncert drugi.

New York w Wałbrzychu - JOSH LAWRENCE JAZZ 3

Nowojorskie JOSH LAWRENCE JAZZ 3 po latach współpracy z największymi gwiazdami jazzu, pojawia się we własnym projekcie, który szybko zdobywa uznanie w środowisku jazzowym Wschodniego Wybrzeża USA. Ich manifest artystyczny – płyta ROOTS, to dojrzała podróż w korzenie muzyki jazzowej. Poprzez soul jazz i hard bop, swing i blues, poprzez Harlem, Nowy Orlean, poprzez Haiti i Kubę eksplorują rytmy Afryki, ujawniając przy tym ich silne, indywidualne brzmienie.
W lipcu 2010 Jazz 3 rozpoczyna europejską trasę koncertową promującą krążek ROOTS. W Polsce pojawią się na przełomie lipca i sierpnia, biorąc udział w prestiżowych festiwalach jazzowych i koncertując w najlepszych
klubach muzycznych.

Jazz 3 tworzą trębacz Josh Lawrence, basista Ken Pendergast i perkusista Mike DeCastro. Doskonale wykształceni muzycy, wielokrotnie zapraszani do współpracy scenicznej i studyjnej przez fantastycznych ludźmi jazzu, funku i soulu jak Charli Persip, Elio Villafranca, Erykah Badu, the Funk Brothers, the Howard Williams Orchestra, James Carter, Joey DeFrancesco, John Lewis, Robin Eubanks, Slide Hampton, Eldar czy Branford Marsalis. To uznani edukatorzy jazzu i kompozytorzy muzyki teatralnej i filmowej.
Wieloletnia współpraca z gigantami sceny pozwoliła na konfrontację i obcowanie z mistrzostwem instrumentalnym. Był to czas ujawniania się interesującego indywidualizmu muzyków, coraz bardziej docenianych przez publiczność i krytyków.
Przyszedł czas na stworzenie autorskiego projektu – Josh Lawrence Jazz 3.

Koncerty Jazz 3 to znakomita dawka dobrego jazzu. Muzyka pełna bluesa i swingu w tej fascynującej formie, która krystalizowała się w Harlemie, wirtuozeria i wspaniała energia na scenie tworzą świetną atmosferę i przestrzeń do muzycznego dialogu muzyków z żywo reagującymi słuchaczami. Dla koneserów jazzu i ludzi pragnących posłuchać dobrej muzyki.

Mamy dla naszych czytelników dwie podwójne wejściówki na te koncerty. Jedna dotyczy piątkowego koncertu, a druga sobotniego. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie: Czy najbliższe koncerty mają coś wspólnego z Nowym Jorkiem?

Na odpowiedzi czekamy do piątku 13 sierpnia do godziny 14.00. Smsa należy wysłać na numer 7116, a w treści smsa należy wpisać PT.KONW:NY.TAK lub PT.KONW:NY.NIE

Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.

Cena sms 1 zł + VAT (1,22 zł).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group