Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kończą estakadę

Środa, 27 stycznia 2021, 6:34
Autor: JAZ
Wałbrzych: Kończą estakadę
Fot. JAZ
Prace nad ukończeniem estakady przy ulicy Łączyńskiego, która umożliwi bezpieczny wjazd na budowaną obwodnicę, są już w bardzo zaawansowanym stadium. Wykonawca przygotował odpowiednią stabilizację gruntu, na którym rozpoczęto już prace nawierzchniowe.

Mocno skomplikowany technologicznie fragment nowej drogi przygotowany jest już w zakresie robót żelbetowych i asfaltowych niemal w stu procentach. Czekamy na zakończenie prac, które pozwolą na montaż barier energochłonnych czy elementów ekranów akustycznych. Wyjazd w kierunku ronda Tesco oraz wjazd na obwodnicę ukończony jest już niemal w 2/3. Po zastoju, który mieliśmy pod koniec 2020 roku, wykonawca przygotowuje miejsce pod kolejne etapy budowy i wykończenie.

Ewentualne opóźnienia czy też postoje wynikają przez wymuszoną konieczność wprowadzenia zmian do projektu budowlanego, co jest poza odpowiedzialnością generalnego wykonawcy. Przez pewien okres impas trwał na szczawieńskim odcinku. Obecnie problem dotyczy odcinka na wysokości ul. Reja, Placu Grunwaldzkiego, czy skrzyżowania ul. Starachowickiej oraz ul. Żeromskiego.

W dalszym ciągu nie przewiduje się opóźnień w oddaniu inwestycji do użytku publicznego. Na dzień dzisiejszy wszelkie prace mają się zakończyć w czerwcu. Droga dla mieszkańców otwarta ma zostać w lipcu bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

55
74%
Cieszy
5
7%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
4
5%
Złości
6
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group