Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2970
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Konferencja "Jan Paweł II – Droga do wolności, droga do świętości"

Piątek, 24 października 2014, 6:30
Autor: red.
Szczawno-Zdrój: Konferencja "Jan Paweł II – Droga do wolności, droga do świętości"
Fot. Robert Bajek
Z udziałem ks. Biskupa Ignacego Deca – Biskupa Świdnickiego wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju odbyła się konferencja pod hasłem "Jan Paweł II – Droga do wolności, droga do świętości". Szczawieńska konferencja była częścią cyklu spotkań i wykładów "Jan Paweł II – Prorok naszych czasów".

Przed rozpoczęciem konferencji ks. Biskup Ignacy Dec otrzymał nagrodę imienia Arnoszta z Pardubic. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie współpracy międzynarodowej w duchu chrześcijańskiego pojednania "Bądźmy rodziną". W ramach konferencji odbyły się trzy wykłady, omawiające jeden wspólny temat: "Człowiek i jego sytuacja w świecie współczesnym". Pierwszy wykład "Godność człowieka w nauczaniu Jana Pawła II" wygłosił ks. Biskup prof. dr hab. Ignacy Dec. Następnie wykład "Rodzina jako dom duchowy" wygłosił O. prof. dr hab. Jacek Salij a ostatni wykład "Odnowić oblicze ziemi. Patriotyzm w nauczaniu Jana Pawła II" wygłosiła dr Monika Gabriela Bartoszewicz z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Bezpośrednio po zakończeniu wykładów odbył się wyjątkowy koncert w którym wystąpiła Antonina Krzysztoń. Koncert nosił nazwę "Usłysz proszę". Zakończeniem V konferencji w cyklu "Jan Paweł II - Prorok naszych czasów" była Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Ignacego Deca, która odbyła się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju. Organizatorem konferencji był Instytut Jana Pawła II w Wałbrzychu przy współudziale Urzędu Miasta Szczawno-Zdrój, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group