Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konferencja w Czechach

Wiadomości: Wałbrzych/Hradec Kralove
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 7:11
Aktualizacja: 7:12
Autor: red
W Hradec Kralove odbyła się druga polsko–czeska konferencja prasowa dotycząca projektu "Poznawanie nie zna granic".

W konferencji uczestniczyli oczywiście przedstawiciele naszego miasta. W spotkaniu udział wzięli Piotr Sosiński - zastępca prezydenta Wałbrzycha, Iwona Rychlik - zastępca naczelnika WEiSS oraz Ewa Pryt koordynator projektu. Ze strony gospodarzy w konferencji uczestniczyli Alena Senkova kierownik Wydziału Edukacji i Spędzania Wolnego Czasu, Zuzana Hovorkova koordynator finansowy projektu.

Wizyta w Czechach była znakomitą okazją, by obejrzeć nowy basen odkryty, z którego korzystać będą uczestnicy projektu "Poznawanie nie zna granic".

Projekt "Poznawanie nie zna granic" jest kontynuacją realizowanego wcześniej wspólnego programu "Poznaj swojego sąsiada". Skierowany jest do uczniów w wieku 13-14 lat. Współpraca polega na trzydniowych wizytach dzieci ze szkół wałbrzyskich w Hradec Kralove oraz dzieci ze szkół kralovohradeckich w Wałbrzychu. Przeprowadzonych zostanie 16 wymian szkolnych od września 2010 do czerwca 2012 roku. W ramach każdej uczestniczyć będzie 20 uczniów z Wałbrzycha i 20 uczniów z Hradec Kralove. W ramach projektu weźmie udział 8 szkół gimnazjalnych z Wałbrzycha i odpowiedniki tych szkół z Hradec Kralove.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group