Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3714
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konieczna sygnalizacja

Środa, 23 listopada 2022, 8:30
Aktualizacja: 8:52
Autor: red
Wałbrzych: Konieczna sygnalizacja
Fot. Mapa Google
Radny miejski Jerzy Langer złożył interpelację ws. konieczności zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wieniawskiego z aleją Podzamcze.

Interpelacja radnego Jerzego Langera w następującej sprawie:

konieczności zamontowania sygnalizacji świetlnej regulującej ruch kołowy i pieszy na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego z aleją Podwale.

Uzasadnienie.

Ponieważ wielu kierowców zwraca uwagę na problem, który poruszałem w interpelacji nr BO.0003 z 04.03.2021 r., ponownie składam interpelację w sprawie konieczności zamontowania sygnalizacji świetlnej regulującej ruch kołowy i pieszy na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego z aleją Podwale.

W związku otwarciem obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej 35, zwiększyło się znacznie natężenie ruchu kołowego odbywającego się na ul. Wieniawskiego. A to, co można było przewidzieć, sprawia duże kłopoty kierowcom jadącym al. Podwale i chcącym włączyć się do ruchu, zarówno w kierunku Piaskowej Góry, jak i w kierunku al. Charlesa de Gaulle'a. Podobne problemy mają kierowcy jadący od strony Piaskowej Góry i chcący skręcić na al. Podwale będącej obwodnicą Osiedla Podzamcze.

Sytuacja ta stwarza prawdopodobieństwo częstych kolizji i wypadków drogowych. Ponadto ta sytuacja stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia dla pieszych korzystających z przejść usytuowanych przy wymienionym skrzyżowaniu. Muszą oni przemieszczać się przy dużym ruchu kołowym przez cztery pasy drogi.

Brak rozwiązania tego problemu uniemożliwi normalne funkcjonowanie mieszkańcom największej dzielnicy Wałbrzycha, jakim jest Osiedle Podzamcze, przemieszczających się zarówno transportem zbiorowym jak i własnymi środkami komunikacji.

Dlatego niezbędne jest pilne zainstalowanie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej.

Jerzy Langer

Twoja reakcja na artykuł?

42
57%
Cieszy
23
31%
Hahaha
4
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
3%
Złości
2
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group